Jakie węgielki wybrać do shishy?

Właśnie zaczynasz swoją przygodę z shishą? A może już wcześniej miałeś z nią do czynienia i chcesz więcej dowiedzieć się na temat fajki wodnej? Niezależnie od Twojego doświadczenia, musisz wiedzieć, że aby czerpać maksymalną przyjemność z shishy, musisz zadbać o każdy element. Oprócz fajki wodnej wysoką jakość powinny mieć również węgielki. Które okażą się najlepsze? Jak odpowiednio dopasować węgielki do shishy? Podpowiadamy!

Czym są węgielki do shishy i jakie są ich rodzaje?

Węgielki do sziszy zwykle porównywane są z węglem do grilla. Stanowią one formę węgla drzewnego, wykonywanego z łupin kokosa. Węgielki, tak jak w przypadku grilla, należy rozpalić. Akcesoria te pod tym względem dzielą się na dwie kategorie, tj. węgielki naturalne oraz samozapalające. Drugie z wymienionych zawierają dodatkowo rozpałkę, która pozwala na szybkie wygodne rozpalenie węgielka. Należy jedynie użyć zapałki. Każdy produkt tego typu o właściwościach samozapalających posiada paliwko, które się wypala. Po minucie węgielek jest gotowy do użycia. Warto pamiętać, że aby shisha dobrze się paliła, musi on mieć odpowiednią temperaturę.

Zanim zdecydujesz się na zakup węgielków do shishy, koniecznie zapoznaj się z dostępnymi na rynku wariantami. Węgielki naturalne są otrzymywane z łupin orzecha kokosowego, drzewa cytrynowego oraz oliwnego. Aby je rozpalić, potrzebny jest żar. W tym celu możesz wykorzystać rozpalarkę lub palnik. Zaletą tych węgielków jest czas spalania, który jest bardzo długi, a także niska ilość wytwarzanego popiołu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze węgielków?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z shishą i nie masz pojęcia, jakie węgielki wybrać, koniecznie zapoznaj się z opiniami osób bardziej doświadczonych. Złotą zasadą jest wykorzystywanie węgielków wysokiej jakości. Warianty samozapalające się to akcesoria do palenia polecane osobom początkującym. Bardzo szybko nabierają one odpowiedniej temperatury. Inaczej jest w przypadku węgielków naturalnych. Ich boki pokrywają się popiołem, który należy zdmuchnąć. Co więcej, bardzo długo się nagrzewają, co dla kogoś, kto dopiero zaczyna korzystać z takich akcesoriów, może okazać się problematyczne. Na początku warto również wybrać wysokiej jakości shishe – dym.pl to miejsce, w którym znajdziesz fajkę wodną oraz węgielki w atrakcyjnych cenach.

Rozmiar węgielków ma znaczenie

Musisz również wiedzieć, że węgielki do shishy wytwarzane są w wielu różnych kształtach, co wpływa na ich przeznaczenie. Najczęściej spotkasz się z wariantami w formie kostki sześciennej. Mają one od 24 mm do 27 mm. W niektórych przypadkach można także natknąć się na węgielki od 31 mm do aż 45 mm. Na początku wybierz jednak małe kostki, gdyż to one mieszczą się do nakładek HMD. Łatwiej również kontrolować temperaturę ich spalania. Warianty sześcienne węgielków mają długi czas palenia. Oprócz tego na rynku są dostępne węgielki tzw. flaty, połówki sześcianów, a także węgielki w kształcie walca.

Poprzedni artykułPakiety medyczne dla firm – kompleksowa opieka zdrowotna
Następny artykułJak poprawnie wypełnić epity 2023?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj