Jaki rodzaj depilacji bikini wybrać?

Jaki rodzaj depilacji bikini wybrać?

Idzie wiosna, okres kiedy odsłaniamy coraz więcej ciała. Chcemy, by nasze ciało było gładkie i pozbawione zbędnego owłosienia. Nogi, czy ręce to podstawowe obszary ciała, gdzie się depilujemy i pozbywamy niechcianych włosów. Jeżeli chodzi jednak o okolice bikini, to nie jest to już aż tak oczywiste. Wiele z nas nadal ma różnego rodzaju opory przed zdecydowaniem się na depilację bikini woskiem, choć w Warszawie tego typu zabieg zyskuje coraz większą popularność.

Jeżeli jeszcze nigdy nie zdecydowałaś się na depilacje bikini woskiem, to nazwy, opisujące rodzaje depilacji, mogą wprowadzić Cię w konsternację. W salonach w Warszawie z reguły spotkasz się z 3 głównymi rodzajami depilacji bikini woskiem: brazylijską, francuską i klasyczną. Czym się charakteryzuje dany rodzaj depilacji? Którą wybrać? Od której zacząć? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Bikini klasyczne

Bikini klasyczne to najpłytszy typ bikini, gdzie włosy depilowane są tylko z okolicy pachwin wzdłuż linii majtek. Jest to najrzadziej wybierany rodzaj bikini, jednak stanowi dość dobry wstęp do kolejnych etapów. Na bikini klasyczne decydują się z reguły dziewczyny, które wykonują depilację bikini poraz pierwszy i mają obawy dotyczące bolesności zabiegu lub po prostu wstydzą się wykonać głęboką depilację. Dobrą metodą jest poznanie kosmetyczki, która wykonuje zabieg, zaufanie jej umiejętnościom oraz zrozumienie, na czym polega głębsza depilacja i jak się do niej przygotować.

Dlatego, jeżeli masz wątpliwości odnośnie pierwszej depilacji bikini, warto stosować metodę małych kroczków i na początek wykonać bikini klasyczne lub francuskie.

Bikini francuskie

We francuskiej depilacji bikini realizujemy głębszą depilacje niż w klasycznym i depilujemy:

  • wzgórek łonowy – na życzenie klientki można zostawić cienki pasek w jego środkowej części,
  • wargi sromowe od zewnątrz,
  • pachwiny.

Ten rodzaj depilacji bikini wybierany jest przez kobiety, które pragną usunąć niechciane owłosienie z przodu, a włosy z tyłu (rów miedzypośladkowy) nie stanowią problemu. Statystycznie, w Warszawie większość kobiet wybiera jednak głęboką i pełną depilację bikini – brazylianę.

Bikini brazylijskie

Bikini brazylijskie to pełne i całkowite pozbycie się owłosienia. W Studio Bodybar w Warszawie wykonujemy dziesiątki tego typu depilacji okolic bikini. Nasze kosmetyczki posiadają olbrzymią wprawę i wykonują cały zabieg szybko, profesjonalnie i jak najdelikatniej.

W depilacji brazylijskiej pozbawiamy włosków w następujących okolicach:

  • pachwiny,
  • cały wzgórek łonowy,
  • wargi sromowe,
  • szparę pośladkową.

Wszystkie rodzaje bikini wykonujemy za pomocą wosku twardego: HOT marki Lycon. Wosk twardy jest traktowany jako wosk praktycznie bezbolesny, gdyż przykleja się wyłącznie do włosków i nie ma ryzyka zdarcia naskórka. Lycon to najlepsza globalna marka w obszarze depilacji woskiem – nie ma sobie równych, zarówno jeżeli chodzi o skład, jak i skuteczność. Po depilacji woskiem Lycon nie mamy problemów z wrastaniem włosów, a włosy odrastają coraz słabsze i rzadsze.

Poprzedni artykułNajpiękniejsze dziewczęce pantofelki komunijne
Następny artykułJak dobrać majtki do figury?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj