Jak energooszczędnie schłodzić magazyn latem?

Ochłodzenie latem dużych pomieszczeń latem może stanowić spore wyzwanie, jednak jest kilka sposobów na to, by poradzić sobie z utrzymaniem temperatury na odpowiednim poziomie w takich pomieszczeniach. Dotyczy to szczególnie obiektów przemysłowych takich jak magazyny czy hale produkcyjne, gdzie temperatura warunkuje trwałość i jakość przechowywanych zapasów oraz efektywność wykonywanej pracy.

Schłodzenie poprzez cyrkulację powietrza
Wysokie temperatury panujące w halach magazynowych latem są bardzo uciążliwe. Mogą niekorzystnie wpływać na samopoczucie pracowników, przechowywane w nich produkty czy pracujące maszyny, dlatego tak ważne jest zadbanie o prawidłową cyrkulację powietrza. W tym celu warto zainstalować energooszczędne destryfikatory, składające się silnika oraz łopatek, których aerodynamiczny kształt w krótkim czasie wymiesza dużą ilość powietrza. Popularnym rozwiązaniem tego typu są wentylatory stropowe, które montowane są na suficie pomieszczenia. Dzięki nim temperatura powietrza w hali zostaje wyrównana. Nowoczesne destryfikatory charakteryzują się dużą wydajnością, są trwałe i nie generują wibracji.

Jak schłodzić magazyn za pomocą wentylatorów osiowych?
Temperaturę w obiektach przemysłowych efektywnie obniżą wentylatory osiowe. Stanowią niezbędną część systemu chłodzenia, ponieważ nawiewają powietrze szerokim strumieniem, na dużą odległość oraz pod wybranym, najbardziej dogodnym kątem. Atutami wentylatorów osiowych jest ich łatwa i bezproblemowa obsługa oraz mobilność, dzięki temu można je ulokować w dowolnym miejscu hali – na podłodze, ścianie lub suficie. Ponadto posiadają solidną, malowaną proszkowo i antykorozyjną obudowę. Wybierając wentylator do hali należy mieć na uwadze takie parametry jak wielkość wylotu powietrza, moc urządzenia oraz gabaryty.

Jak schłodzić magazyn za pomocą Bio Coolerów?
W czasie upałów sprawdzi się również sprzęt, którego działanie opiera się na naturalnym procesie odparowania wody (ewaporacja) – jest nim Bio Cooler. Woda w tych urządzeniach stanowi czynnik chłodzący. Początkowo znajduje się w zbiorniku urządzenia, następnie pobierana jest i transportowana do filtra celulozowego. Woda parując z filtra ochładza wydostające się na zewnątrz powietrze. Nieskomplikowany mechanizm działania, łatwość i wygoda obsługi, optymalne wymiary oraz energooszczędność, to tylko niektóre z walorów jakie posiadają Bio Coolery – źródło świeżego i czystego powietrza.

Więcej informacji znajdziesz na wentsystem.com

Poprzedni artykułModny, trwały i praktyczny- wybierz stół do restauracji
Następny artykułBluzki damskie i nietypowe kolory – na co uważać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj