Botswana wycieczka z Logos Tour to niezapomniane chwile spędzone na afrykańskiej sawannie.

Będąca do 1966 roku pod protektoratem brytyjskim Botswana, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Sawanna porastająca Botswanę jest domem dla milionów dzikich zwierząt, które można podziwiać w ich naturalnym środowisku. Nic dziwnego, iż co roku ten malowniczy zakątek naszego globu odwiedzany jest przez tysiące spragnionych wrażeń osób. Botswana ceniona jest przez każdego, kto ceni faunę oraz florę. Kto uwielbia podziwiać zjawiska występujące w przyrodzie, jednocześnie nie ingerując w nie.

Maun i największa śródlądowa delta na świecie

Jedno z największych miast w Botswanie. Położone nad przepiękną Deltą Okawango, jest miejscem, które musi zobaczyć każdy przebywający na terenie tego kraju turysta. Nad Deltę Okawango można dostać się przy pomocy awionetki. Zapierające dech w piersi widoki, to dopiero przedsmak tego, co czeka turystów na miejscu. To tutaj życiodajna rzeka spotyka się z pustynią Kalahari. Jeden z najwspanialszych rezerwatów przyrody na świecie, jest domem dla rzadkich gatunków zwierząt. Zwiedzanie rezerwatu odbywa się z otwartego jeepa, dzięki czemu możemy poczuć bliskość z otaczającą naturą. Nie są to tylko słowa, gdyż dzikie zwierzęta niejednokrotnie mogą zbliżyć się do auta, a w ekstremalnych wypadkach wejść do pojazdu. Pierwsza wyprawa na safari, z pewnością zaowocuje wieloma niepowtarzalnymi zdjęciami. Możliwość obserwowania lwów, słoni, antylop oraz krokodyli w ich środowisku naturalnym jest dużą atrakcją dla dorosłych, jak i dzieci. Botswana wycieczka organizowana przez biuro podróży jest gwarantem jakości oraz bezpieczeństwa. Tylko dobrze zaplanowany wyjazd pozwoli nam połączyć aktywne zwiedzanie wybranego terenu z odpoczynkiem nad basenem.

Rezerwat Moremi – zapierający dech w piersi widok na sawannę

Odcięty od cywilizacji Rezerwat Moremi, pozostał dziewiczym obszarem w Delcie Okawango. Botswana, wycieczki, a właściwe szczyt sezonu turystycznego przypada od lipca do października. To czas, w którym zwierzęta w ogromnych stadach zbierają się przy wodopojach. Podróż po Moremi najczęściej odbywa się przy wykorzystaniu łodzi typu mokoro. To tutaj możemy podglądać żyjące na wolności zwierzęta. Poznać ich zwyczaje i prawdziwą naturę. W międzyczasie warto skosztować pochodzących z tego rejonu tradycyjnych potraw. Zróżnicowany smak poszczególnych dań wprawi w osłupienie nasze wrażliwe kubki smakowe.

Park Narodowy Chobe i żyjące na wolności słonie afrykańskie

Park Narodowy Chobe znajduje się na sawannie. Jego największą atrakcją są wolno żyjące słonie afrykańskie. W przeciwieństwie do zwierząt, które w naszej strefie klimatycznej zamieszkują wyłącznie ZOO, słonie na wolności okazują się zwierzętami o zmiennych nastrojach, co przy tak dużej wadze może prowadzić do wypadków. Botswana, wycieczki organizowane na terenie tego kraju na długo zapadną nam w pamięci.

Wodospady Wiktorii – jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

Zwiedzając Botswanę, nie możemy zapomnieć o przepięknych Wodospadach Wiktorii, które powstały na skutek wlewania się wody z rzeki do szczelin tektonicznych. Wysokie na 108 metrów oraz szerokie na prawie dwa kilometry wodospady, od 1989 roku wpisane są na listę UNESCO. Nazwa upamiętnia jednego z najwspanialszych władców Wielkiej Brytanii, mianowicie Królową Wiktorię. Na miejscu czeka na nas przelot nad wodospadami, który trwa ok. 20 min. Po wylądowaniu druga część wycieczki może odbywać się wzdłuż rzeki Zambezi. Po zwiedzaniu możemy liczyć na typową dla tego kontynentu ucztę. Stół zastawiony regionalnymi potrawami z pewnością wzbudzi zainteresowanie wygłodniałych turystów. Smak pełnych aromatu dań na długo zapadnie w pamięć każdemu, kto odważy się na konsumpcję. Botswana, wycieczki polecana jest każdemu, kto ceni sobie bliskość natury.

Botswana kusi pięknem krajobrazu. Przyciąga swą dzikością i bogactwem kultury. Podziwiany przez wielu obszar charakteryzuje niepowtarzalny klimat. Zorganizowane wycieczki cieszą się dużą popularnością, gdyż już po wybraniu miejsca w samolocie, mamy możliwość zaprzyjaźnienia się z osobami, które łączą wspólne zainteresowania, a nierzadko również pasja, której mogą poświęcić znaczącą część swojego życia.

Poprzedni artykułPożyczka domowa – na co trzeba uważać
Następny artykułSukienki, spódnice czy kombinezony – co warto wybrać wiosną 2019?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj