Czy wykończenie pod klucz w Warszawie jest opłacalne?

Coraz więcej deweloperów oferuje obecnie usługę polegającą na wykończeniu mieszkania pod klucz. Czy warto z niej skorzystać?

Nowe mieszkania w Polsce są oferowane w dwóch wariantach do wyboru – jako nieruchomość w standardzie deweloperskim albo też wykończona „pod klucz”. Pierwsza oferta cieszy się większym zainteresowaniem – wybiera ją nawet około 80-85 procent kupujących. Z drugiej jednak strony rośnie zainteresowanie mieszkaniami pod klucz.

Wykończenie pod klucz – co to jest?

Mieszkanie w stanie deweloperskim nie jest jeszcze w pełni przygotowane do przeprowadzki. Konieczne jest wykonanie określonych prac, w tym między innymi kładzenie podłóg, malowanie ścian, wstawienie drzwi wewnętrznych, kompleksowe wykonanie łazienki i kuchni. Takie prace możemy wykonać we własnym zakresie lub zlecić je zewnętrznej ekipie, ale możemy też zdecydować się na wykończenie pod klucz w Warszawie lub w innym mieście – wtedy wykona je za nas ekipa współpracująca z deweloperem.

Zalety zakupu mieszkania pod klucz

Generalnie, wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie jest usługą wybieraną coraz chętniej przez tych klientów, którym zależy na wygodzie, a także oszczędności czasu oraz pieniędzy. Nie musimy samodzielnie planować aranżacji wnętrza, kupować materiałów, szukać ekipy i jej doglądać. Po prostu wybieramy interesujące nas materiały z katalogu, w tym także może pomóc nam profesjonalny projektant wnętrz. Mieszkanie pod klucz to dobry wybór zarówno dla osób, które chciałyby zamieszkać w nowym mieszkaniu, jak również dla tych, które chcą kupić nieruchomość jako inwestycję.

Ceny wykończenia pod klucz

Koszty także nie są bardzo wysokie. Musimy liczyć się z cenami rozpoczynającymi się od około 490 złotych za metr kwadratowy nieruchomości, natomiast ich maksymalny pułap to około 1000-1300 złotych za metr kwadratowy. W cenę wchodzą już niezbędne materiały i robocizna, dlatego to atrakcyjna cenowo alternatywa dla samodzielnego wynajęcia ekipy. Zatem wykończenie pod klucz w Warszawie oraz w innych miejscowościach w Polsce, gdzie taka usługa jest dostępna, może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Z ofertami dostępnymi u deweloperów można zapoznać się już teraz on-line.

Poprzedni artykułJakie błędy są najczęściej popełniane podczas wysiewania trawy?
Następny artykułNa co zwrócić uwagę, wybierając rozwiązania płatnicze do sklepu internetowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj