Czy wykończenie pod klucz w Warszawie jest opłacalne?

Coraz więcej deweloperów oferuje obecnie usługę polegającą na wykończeniu mieszkania pod klucz. Czy warto z niej skorzystać?

Nowe mieszkania w Polsce są oferowane w dwóch wariantach do wyboru – jako nieruchomość w standardzie deweloperskim albo też wykończona „pod klucz”. Pierwsza oferta cieszy się większym zainteresowaniem – wybiera ją nawet około 80-85 procent kupujących. Z drugiej jednak strony rośnie zainteresowanie mieszkaniami pod klucz.

Wykończenie pod klucz – co to jest?

Mieszkanie w stanie deweloperskim nie jest jeszcze w pełni przygotowane do przeprowadzki. Konieczne jest wykonanie określonych prac, w tym między innymi kładzenie podłóg, malowanie ścian, wstawienie drzwi wewnętrznych, kompleksowe wykonanie łazienki i kuchni. Takie prace możemy wykonać we własnym zakresie lub zlecić je zewnętrznej ekipie, ale możemy też zdecydować się na wykończenie pod klucz w Warszawie lub w innym mieście – wtedy wykona je za nas ekipa współpracująca z deweloperem.

Zalety zakupu mieszkania pod klucz

Generalnie, wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie jest usługą wybieraną coraz chętniej przez tych klientów, którym zależy na wygodzie, a także oszczędności czasu oraz pieniędzy. Nie musimy samodzielnie planować aranżacji wnętrza, kupować materiałów, szukać ekipy i jej doglądać. Po prostu wybieramy interesujące nas materiały z katalogu, w tym także może pomóc nam profesjonalny projektant wnętrz. Mieszkanie pod klucz to dobry wybór zarówno dla osób, które chciałyby zamieszkać w nowym mieszkaniu, jak również dla tych, które chcą kupić nieruchomość jako inwestycję.

Ceny wykończenia pod klucz

Koszty także nie są bardzo wysokie. Musimy liczyć się z cenami rozpoczynającymi się od około 490 złotych za metr kwadratowy nieruchomości, natomiast ich maksymalny pułap to około 1000-1300 złotych za metr kwadratowy. W cenę wchodzą już niezbędne materiały i robocizna, dlatego to atrakcyjna cenowo alternatywa dla samodzielnego wynajęcia ekipy. Zatem wykończenie pod klucz w Warszawie oraz w innych miejscowościach w Polsce, gdzie taka usługa jest dostępna, może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Z ofertami dostępnymi u deweloperów można zapoznać się już teraz on-line.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here