Kontroluj zdrowie w domu – przydatne urządzenia

Zwykle o swoje zdrowie zaczynamy się troszczyć wtedy, gdy coś faktycznie zaczyna w nim szwankować. Wówczas jesteśmy w stanie wydać krocie, aby się wyleczyć i odzyskać formę. Warto jednak wyrobić w sobie nawyk codziennego dbania o stan naszego organizmu i mieć zdrowie pod stałą, własną kontrolą, aby w razie jakichkolwiek problemów zareagować na czas i uniknąć leczenie,a co za tym idzie, przyjmowania medykamentów. Pomocne w tym mogą okazać się pewne urządzenia i przybory, które każdy z nas może mieć we własnej domowej apteczce.

Ciśnieniomierz

Regularne mierzenie ciśnienia to dobry nawyk zwłaszcza w przypadku osób, które przekroczyły 40 rok życia. Ci, którzy na co dzień nie stronią od używek typu alkohol, papierosy i kawa bądź żyją w chronicznym stresie, powinny w szczególności zainteresować się swoim ciśnieniem.

Prawidłowe ciśnienie skurczowe osoby dorosłej powinno wynosić 120 – 129 mm Hg, natomiast rozkurczowe – 80 – 84 mm Hg. Ciśnienie krwi powyżej 140 / 90 mm HG zalicza się do nadciśnienia I stopnia.

Jeśli podczas mierzenia ciśnienia w ciągu kilku kolejnych dni ciśnienie będzie podwyższone, należy skontaktować się z lekarzem, gdyż może to być objaw problemów zdrowotnych wymagających interwencji medycznej.

Domowy ciśnieniomierz to akcesorium, które zawsze warto mieć pod ręką. Urządzenie możemy kupić już za 100zł. Na rynku mamy wybór bardzo prostych w obsłudze modeli, które zakłada się na nadgarstek niczym bransoletkę, a elektroniczny wyświetlacz pokazuje nam uzyskane wyniki i zapisuje je w pamięci.

Glukometr

Glukometr jest z kolei urządzeniem do pomiaru poziomu cukru we krwi. Dla diabetyków jest obowiązkowym akcesorium, natomiast podobnie jak w przypadku ciśnieniomierza, warto również mieć go w domu. Pomiar cukru należy wykonywać na czczo. Do urządzenia dołączony jest przyrząd (nakłuwacz) z wymiennym wkładem igieł, czyli tzw. lancetów. Za jego pomocą nakłuwa się opuszkę palca i wyciska kroplę krwi na pasek testowy umieszczony w glukometrze. Po kilku sekundach otrzymujemy wynik, który zapisuje się w urządzeniu.

Prawidłowy poziom cukru osoby dorosłej na czczo powinien wynosić od 70 do 99 mg/dl. Wartość powyżej 100 mg/dl należy skonsultować z lekarzem. Koszt glukometru to wydatek rzędu 100-200zł.

Paski do badania moczu

Stan naszego moczu może nam bardzo wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zwykle wykonujemy jego badania oddając próbkę do laboratorium, jednak obecnie na rynku możemy kupić specjalne paski do jakościowego badania moczu. W zależności od rodzaju produktu, za pomocą pasków możemy zbadać między innymi takie parametry jak: glukoza, bilirubina, ciała ketonowe, ciężar właściwy, krew, pH, białko, urobilinogen, azotyny, leukocyty. Ich nieprawidłowe wartości powinny zostać skonsultowane z lekarzem. Paski mogą okazać się przydatne przy wczesnym wykryciu cukrzycy, żółtaczki, choroby nerek czy chorób układu moczowego. Pojedynczy test kupimy już za ok. 20-30 zł.

Codzienne dbanie o zdrowie powinno być naszym stałym i niezmiennym nawykiem. Urządzenia, które mogą nam w tym pomóc, nie są kosztownym wydatkiem. Jeśli jednak chwilowo brakuje nam środków na sfinansowanie takiego zakupu, pomocna może okazać się pożyczka online bez wychodzenia z domu. 200-300zł to kwota, którą możemy wygodnie spłacić w ciągu miesiąca. Pamiętajmy tylko o terminowej spłacie zaciągniętego zobowiązania.

Polecamy: https://www.wandoo.pl/

Kontrolujmy swoje zdrowie każdego dnia i reagujmy od razu, jak tylko zauważymy niepokojące objawy. W ten sposób możemy uchronić się przed kosztownym leczeniem lub poważniejszymi komplikacjami zdrowotnymi.

Poprzedni artykułProducenci odżywek do włosów – ranking
Następny artykułDlaczego warto robić zakupy w drogerii internetowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj