Klocki Lego – nie tylko dla chłopców!

Kiedyś za standard uznawało się, że klocki to zabawka typowo chłopięca, natomiast dziewczynki powinny zadowolić się lalkami czy pluszowymi zwierzątkami. Czasy się jednak zmieniły, a wiele dziewczynek zorientowało się, jak wielka frajda wynika z układania budowli prosto ze swojej wyobraźni, bawiąc się i rozwijając w kreatywny sposób.

Niestety, jeszcze kilka lat temu brakowało serii takich jak klocki Lego Friends, a wszystkie dostępne zestawy były ewidentnie adresowane do chłopięcej części potencjalnych klientów. Komisariaty policji, wozy strażackie, wyścigówki, wielkie roboty – nic z tego nie wpisuje się w zainteresowania typowej dziewczynki. Co więcej, każda osoba lepiej obeznana z klockami mogła szybko zauważyć, że minifigurki przedstawiające żeńskie postacie są niezwykle rzadkie. Te zazwyczaj ograniczały się do uwięzionej księżniczki bądź postaci znanych z książek czy telewizji, dostępnych w ramach zestawów licencjonowanych, a to stanowczo zbyt mało, aby zadowolić dziewczynkę.

Zmiana w podejściu do zestawów klocków Lego

Jak można się spodziewać, duński gigant zabawkowy wkrótce dostrzegł ten naglący problem, decydując się wprowadzić nieco więcej różnorodności do swoich zestawów. Obecnie wydawane klocki z serii City lub Creator zawierają w sobie porównywalną ilość figurek przedstawiających mężczyzn oraz kobiety. Pojawiły się także serie, które ewidentnie adresowane są do dziewczynek, jak klocki Lego Friends, wyraźnie inspirowane klasycznymi domami dla lalek.

Co ciekawe, klocki te pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału, który drzemie w idei domku dla lalek. Można je dowolnie przebudowywać i składać w różnych kombinacjach, tworząc domek, a nawet całe miasteczko zgodnie ze swoim zamysłem.

Czym klocki Lego Friends odróżniają się od innych kolekcji?

Porównując serię Friends do innych, standardowych serii klocków, szybko można dostrzec kilka dość istotnych różnic. W celu dopasowania ich do potrzeb i preferencji dziewczynek duński gigant zabawkowy musiał nieco inaczej podejść do projektowania swoich nowych kolekcji. Do najistotniejszych zaliczyć można tu zaliczyć:

  • Kompletnie odmienną konstrukcję minifigurki – figurki dostępne w klockach Lego Friends wyróżniają się nieco bardziej anatomicznym kształtem oraz szerszym wyborem akcesoriów.
  • Urozmaiconą kolorystykę – duża ilość elementów jest w kolorze różowych, nie brak także elementów z nadrukiem.
  • Kolekcjonerski aspekt klocków – w ramach serii Friends odszukać można wiele zestawów, które przeznaczone są do wzajemnego łączenia i kombinacji.

Rzecz jasna, są one częścią systemu Lego i pozostają w pełni kompatybilne z innymi zestawami tego producenta, wykluczając Lego DUPLO, przeznaczone głównie dla małych dzieci i wykorzystujące większe, bezpieczniejsze elementy. Tak czy inaczej, nie ulega wątpliwości, że jest to doskonały prezent dla każdej dziewczynki.

Poprzedni artykułNadpotliwość – problem nie tylko okolic pach
Następny artykułJakie ubranka niemowlęce kupić do pierwszej wyprawki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj