Szybkie i efektywne szukanie mieszkania

Planujesz kupić mieszkanie, ale kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, że poszukiwanie mieszkania wcale nie musi być trudne.

Przygotuj plan

Zanim zaczniesz szukać określ dokładnie swoje oczekiwania. Spisz na kartce bądź w komputerze czego dokładnie szukasz. Określ metraż, ilość pomieszczeń, piętro, lokalizację oraz dodatkowe udogodnienia jak windy, balkon czy parking.

Określ priorytety

Zdecyduj co jest dla ciebie najważniejsze – czy za lepszą lokalizację jesteś w stanie wyłożyć więcej gotówki, czy może wolisz mieszkać dalej od centrum, ale interesuje cię niższa cena i możliwość jej negocjacji.

Rynek pierwotny czy wtórny

Zastanów się czy interesują cię mieszkania deweloperskie czy mieszkania lokatorskie, z drugiej ręki. Jeśli chcesz obejrzeć jedne i drugie – nie ma sprawy – wtedy po prostu trzeba rozszerzyć zakres poszukiwań.

Zacznij szukania

Nie musisz wychodzić z domu by szukać mieszkania – wykorzystaj dostępne narzędzie jakim jest wyszukiwarka Google. Ważne jest to co do niej wpiszesz np. mieszkania na sprzedaż Rzeszów. Otrzymasz listę stron, które musisz przejrzeć. To strony deweloperów. Zapoznaj się z nimi. Przejrzyj zrealizowane inwestycje, poszukaj opinii o deweloperze np. wpisując deweloper wikana Rzeszów opinie.

Wybierz kilku, którzy Ci odpowiadają. Umów się z nimi na spotkanie, by na miejscu obejrzeć mieszkania i dopytać o inne rzeczy.

Zanim pójdziesz na spotkanie przygotuj sobie listę tematów jakie chcesz poruszyć. Możesz zapytać o doświadczenie, sprawdzić gdzie deweloper budował dotychczas, masz prawo pytać o wszystko co jest związane z budową – materiały, technologie czy dokumenty. W interesie dewelopera jest to, żeby na te pytania jak najlepiej odpowiedzieć. Pytaj nie tylko o samo mieszkanie, ale również o całe otoczenie inwestycji, a więc tereny zielone, ewentualne place zabaw, oraz wszystko co znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Pamiętaj, że kupno mieszkania to bardzo poważna inwestycja. Dlatego dobrze się do niej przygotuj. Nie podejmuj decyzji pochopnie, lepiej dobrze ją przemyśl. Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu Twojego wymarzonego mieszkania.

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę wybierając ślusarza w Warszawie?
Następny artykułPo czym rozpoznać dobry stelaż?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj