Inteligentne oświetlenie schodów – czy warto zainwestować w oświetlenie schodowe z czujnikami ruchu?

Chcesz zadbać o wygodę w swoim domu? Jesteś na etapie remontu lub budujesz dom od podstaw? A może dopiero zastanawiasz się nad zmianami w swoim lokum? W każdym przypadku, warto pod uwagę wziąć oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu, ponieważ jest to pozornie kosmetyczny aspekt użytkowania schodów, który jednak może być sporym ułatwieniem w poszczególnych sytuacjach. Dlaczego warto zainwestować w podświetlane schody?

Masz lub będziesz mieć w swoim domu schody? Oświetlenie na klatkach schodowych może być różne – zależnie od celu estetycznego lub praktycznego. Bardzo często można spotkać się ze schodami, które obok poszczególnych stopni posiadają (wbudowane w ścianę) lampy schodowe. To rozwiązanie bardzo proste i ładne, jednak wymaga przylegającej do schodów ściany. Owe lampy nie będą także zwykle umieszczane przy każdym stopniu, przez co oświetlenie nie będzie równomierne.

Oświetlenie górne jest dobrym rozwiązaniem i musi się pojawić przy schodach tak czy inaczej, jednak jest ono zwykle dosyć intensywne, przez co warto posiadać bardziej łagodne dla oczu alternatywy (czyli np. pomysł powyżej). Ostatnimi czasy coraz bardziej modnym rozwiązaniem jest zastosowanie pasków LED – w tym przypadku każdy stopień jest podświetlany.

Paski LED są wyjątkowo dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względu na równomierność podświetlenia, ale też na możliwości i energooszczędność. Warto wiedzieć, że żarówki LED pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, niż ich żarowe odpowiedniki. To nie wszystko, ponieważ dodatkowo posiadają dłuższą żywotność. Po prawdzie kosztują odrobinę więcej, jednak koszt ten ze względu na eksploatację w ostatecznym rozrachunku będzie mniejszy. Oświetlenie LED pozwala też na zastosowanie różnych sterowników i abstrahując nawet od czujnika ruchu – oferuje zmienianie kolorów podświetlania schodów wedle wymagań właściciela – oczywiście, jeżeli konkretny pasek LED ma możliwość zmiany koloru. To bardzo ciekawe rozwiązanie nie tylko pod względem praktycznym, ale też estetycznym.

Dlaczego jednak warto zainwestować w oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu? Jest to przede wszystkim wygodne rozwiązanie, a jednocześnie niedrogie. Czujnik ruchu zapewnia komfort w każdej sytuacji i rozwiązuje problem, kiedy nie mamy swobody włączenia światła ręką.

Schody podświetlone paskami LED współgrają z czujnikiem, co może się okazać świetnym rozwiązaniem nocą. Dobrze jest, aby czujnik ruchu miał funkcje rozpoznające dzień i noc, a w trakcie dnia, nie zapalał światła mimo ruchu – zwiększa to oszczędność energii.

Czujnik ruchu schodowy jest bardzo przydatny na zewnątrz. Kiedy wchodzi się po schodach do domu, prawdopodobnie nie ma nawet możliwości wcześniejszego włączenia światła za pomocą przycisku. Nie można zapominać też o bezpieczeństwie. Automatyczne oświetlenie może pomóc w zapobiegnięciu niefortunnych upadków.

Poprzedni artykułABC hulajnogi elektrycznej – porady dla początkujących
Następny artykułSzyjka macicy w ciąży. ABC przyszłej mamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj