Jak optymalnie wystawić aukcję na Allegro?

Sprzedajesz lub chcesz sprzedawać na Allegro. Zastanawiasz się jak optymalnie wystawić aukcję na Allegro? Zapraszamy zatem do lektury poniższego poradnika

Mogłoby się wydawać, że wystawianie aukcji na Allegro jest czymś banalnie prostym i w pewnym stopniu tak rzeczywiście jest, ale nie do końca. Wielu sprzedawców popełnia pewne błędy i nie wykorzystuje wszystkich możliwości portalu. Trzeba pamiętać o tym, że na Allegro istnieją różne rozdaje aukcji. Znaczenie ma też to, w jakich fazach sprzedaży nastąpi ich wystawianie. Stosując się do konkretnych zasad, można zwiększyć wyniki sprzedażowe, czyli zintensyfikować zyski.

Sposoby na skuteczniejsze wystawianie aukcji

Na Allegro sprzedawcy mają dwa rodzaje ofert aukcji – pierwszą jest tradycyjne Kup teraz, a drugą Licytacja. Można też zdecydować się na opcję łączoną. Istotny jest rodzaj oferty. Do wyboru mamy wariant na czas określony i ofertę do wyczerpania przedmiotów. Wystawianie aukcji może wobec tego dotyczyć oferty trwającej do czasu wykupienia wszystkich dostępnych przedmiotów. Prowizja naliczana jest za wystawienie przedmiotu, a potem systematycznie co każdy miesiąc. Możliwe jest w tym czasie zmienienie rodzaju aukcji na czas określony lub zamknięcie sprzedaży w dowolnym momencie. Wystawianie aukcji do wyczerpania przedmiotów jest najbardziej optymalnym sposobem, szczególnie na te najpopularniejsze przedmioty. Link do oferty jest cały czas aktywny, widoczny przez coraz większą liczbę Allegrowiczów i z wysoką liczbą kupujących. W przypadku przedmiotów mniej popularnych, które stanowią wsparcie dla sprzedaży głównej, bardziej opłacalna jest oferta na czas określony – 14/30 dni.

Co jeszcze jest istotne przy wystawianiu aukcji na Allegro?

Jeśli chodzi o najlepszy okres na wystawianie aukcji na Allegro, to przypada on na początek tygodnia. Warto zacząć w poniedziałek. Najbardziej optymalnym czasem na zakończenie aukcji jest poniedziałek o godzinie 23. Zasada jest taka, że im mniej czasu zostało do zakończenia aukcji, tym cieszy się ona większą popularnością i więcej osób decyduje się na zakup. Spory ruch na Allegro widoczny jest wśród kupujących między 11 a 16, ale największy przypada od godziny 18 do 23. Zwiększona liczba wyświetleń ofert ma miejsce w weekendy, szczególnie w niedzielę. Warto pamiętać też o tym, aby sprzedaż była ciągła. Wystrzegać należy się nakładających się na siebie ofert.

Poprzedni artykułPrzygotuj się na lato – wybierz kostium kąpielowy idealny dla Ciebie!
Następny artykułCzwarty trymestr, czyli o potrzebach dziecka w pierwszych miesiącach życia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj