Lokale biurowe i magazyny w największych aglomeracjach w Polsce

Rynek lokali biurowych na wynajem ciągle bardzo prężnie się rozwija – nie tylko w Warszawie, ale także w innych ważnych miastach regionalnych, np. we Wrocławiu czy w Krakowie i Łodzi. Hale magazynowe i powierzchnie biurowe wciąż są realizowane przez kolejnych inwestorów.

Nowoczesna powierzchnia biurowa i magazyny – w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu itd.

Dobra kondycja gospodarki, wysokie lokaty w światowych rankingach, rozwijające się działania zagranicznych przedsiębiorców sprawiły, że w Polsce powstaje wiele nowych inwestycji biurowych i powierzchni magazynowych – w Łodzi, pod Warszawą, Katowicami itd.

Wysoka podaż i wysoki popyt

Nowoczesne powierzchnie biurowe w Polsce to około 11 mln mkw. – np. we Wrocławiu przekroczyły milion. Wysoka podaż idzie w parze z wysokim popytem. Zainteresowanie powierzchnią jest też ze strony firm międzynarodowych. Podobnie pozytywna sytuacja dotyczy rynku magazynów – trzeba odnotować, że w całym kraju nieustannie przybywają magazyny i hale produkcyjne – w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu itd.

Przykłady nowoczesnych inwestycji

Centrum logistyczne Hillwood Łódź. Hillwood Polska wystartowała w tym roku z budową nowoczesnego parku logistycznego przy Trasie Górna. To dynamicznie się rozwijająca firma globalna z branży nieruchomości komercyjnych, która prowadzi różne inwestycje w Europie i Ameryce Północnej.

Powierzchnia magazynowa w Łodzi to niemal 170 tys. mkw. Centrum logistyczne Hillwood Łódź ma objąć dwa budynki – jeden o powierzchni około 75 tys. mkw. zostanie przygotowany do użytku już w listopadzie. Inwestycja kierowana jest do przedsiębiorców z wielu branż.

Inwestycja Amazon – Panattoni Europe. Wynajem powierzchni magazynowych k. Łodzi planuje także Amazon. Wybrano Panattoni Europe jako firmę, która zrealizuje projekt dla Amazona. Będzie to centrum logistyki e-commerce o powierzchni około 44,8 tys. mkw. Nie będą to magazyny w Łodzi, ale niedaleko – w Pawlikowicach pod Łodzią. Warto dodać, że jest to już szósta wspólna budowa obu firm. Jej realizacja jest zaplanowana na koniec 2019 r.

Nowa budowa 7R. Nowe powierzchnie magazynowe w Łodzi wybuduje także firma 7R. Będzie to obiekt typu Small Business Unit City Flex Łódź I przy ul. Rokicińskiej – lokalizacja oraz dogodny dojazd komunikacją miejską są ogromnymi zaletami. To czwarta inwestycja w Polsce realizowana wedle konceptu miejskich magazynów – będzie liczyła 8 300 mkw. (głównie powierzchnia biurowa).

Poprzedni artykułVideodermatoskopia – zbadaj podejrzane zmiany skórne
Następny artykułWyposażenie domowego salonu kosmetycznego – czego potrzebujesz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj