Latarka w góry i do warsztatu – Olight S2 Baton

Jeszcze nie tak dawno chcąc kupić latarkę, można było wybrać jedynie spośród kilku, czasem kilkunastu modeli. Dziś możliwości w tym zakresie są dużo większe. Paradoksalnie jednak wcale nie wpłynęło to na łatwość w podejmowaniu decyzji – w końcu przecież wszystkie ręczne źródła światła zachwalane są jako „najlepsze”. Dlatego też warto szukać szczegółowych informacji o konkretnych rozwiązaniach i na ich podstawie dokonywać zakupu. W tym tekście bliżej przyjrzymy się latarce Olight S2 Baton – gdzie sprawdzi się ona najlepiej?

Idealna latarka – czy w ogóle istnieje?

Zastanawiając się nad wyborem ręcznego źródła światła dla siebie dobrze pamiętać, że nie ma czegoś takiego, jak latarka idealna – która sprawdziłaby się w każdej sytuacji. Dlatego też dużo lepiej skoncentrować się na określeniu własnych potrzeb i oczekiwań. Pozwoli to na określenia najważniejszych dla nas cech wymarzonego sprzętu, a przez to dokonanie w pełni świadomego wyboru. Na jakie dane warto szczególnie zwrócić uwagę?

  • Moc i zasięg świecenia – podawane lumenach i metrach określają możliwości oświetlania przestrzeni. Warto w tym przypadku zwrócić też uwagę na możliwości regulacji strumienia światła.
  • Typ zasilania – mimo że obecnie coraz popularniejsze są latarki akumulatorowe-ładowalne, to rozwiązania na baterie także są warte uwagi.
  • Funkcje dodatkowe – stroboskop, możliwość wysyłania sygnału SOS, funkcja świecy, wbudowany magnes. Te i wiele innych rozwiązań znacznie wpływają na użyteczność latarek, jednak o ich faktycznym znaczeniu decydują warunki użytkowania.
  • Poziom zabezpieczeń – przed przegrzaniem, upadkami, kurzem czy wodą. I w tym przypadku o realnych potrzebach decyduje sposób użycia.
  • Poręczność – wynikająca z rozmiarów, wagi i dodatkowych rozwiązań – np. użycia materiałów utrudniających wyślizgnięcie się czy też umieszczenia zaczepów pozwalających na przymocowanie do odzieży.

Cech latarek jest wiec mnóstwo i opłaca się pamiętać, że nie zawsze „więcej” musi znaczyć „lepiej”. W końcu przecież najmocniejsze latarki LED z pojemnymi akumulatorami są z reguły stosunkowo ciężkie i duże – co ogranicza możliwości ich użycia w trudno dostępnych miejscach.

Olight S2 Baton – co warto o niej wiedzieć?

Już pierwszy rzut oka na latarkę Olight S2 Baton pozwala na stwierdzenie, że mamy do czynienia z produktem niezwykle poręcznym. Jej długość wynosi bowiem nieco ponad 10 cm, średnica niecałe 2,5 cm, a masa to jedynie 50 g. Dzięki temu latarkę tę bez trudu zmieścimy w kieszeni, z pewnością nie będzie ona też ciążyć w plecaku czy po przypięciu do paska. Co nie mniej ważne, mimo niewielkich rozmiarów użytkownik tego źródła światłą nie musi się martwić o jej zabezpieczenie. Ta latarka LED Olight została wykonana z lotniczego aluminium i odpowiednio uszczelniona do poziomu IPX8. Nieźle prezentują się też jej możliwości świecenia. 950 lm mocy maksymalnej i 142 m praktycznego zasięgu to całkiem sporo jak na tak niepozorne urządzenie. Ważną jej zaletą jest też możliwość wyboru między klasycznym zasilaniem z baterii a akumulatorem ładowanym poprzez gniazdo microUSB. Ostatnią wartą uwagi cechą omawianego produktu jest wmontowanie w jej stopkę magnesu, który pozwala na zamocowanie jej na elementach metalowych. Do jakich zastosowań predysponują takie parametry?

Gdzie sprawdzi się latarka Olight S2 Baton?

Szukając miejsc, w których sprawdzi się ta latarka LED na baterie lub akumulatory, warto zacząć od domu i pracy. Z racji poręczności i stosunkowo dużej mocy zapewni ona sporo światła i bez problemu pomoże w przypadku awarii prądu czy też jako oświetlenie dla np. elektryka, czy instalatora. Magnesowa stopka przyda się z kolei w każdym warsztacie. Kieszonkowy charakter Olighta S2 Baton może być jednak bardzo przydatny też na łonie natury. O ile bowiem model ten jest zbyt słaby, by służyć jako główna latarka w góry, to z pewnością poradzi sobie podczas odpoczynku czy w namiocie. Z kolei jego niewielka masa z pewnością nie będzie przeszkadzać i dodatkowo pozwoli na odciążenie podstawowego źródła światła.

Jak więc widać, możliwości zastosowania omawianej latarki LED są całkiem szerokie. Dlatego też warto się jej bliżej przyjrzeć w sklepie elatarka.pl, który oferuje wiele profesjonalnych urządzeń do oświetlania Olight i innych producentów – w doskonałych cenach.

Poprzedni artykuł5 pomysłów na ciekawy i niedrogi prezent ślubny
Następny artykułNarożnik, czy kanapa do salonu w bloku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj