Co obejmuje polisa Home Assistance?

Dobrowolne świadczenia stanowiące uzupełnienie standardowych produktów ubezpieczeniowych zostały po raz pierwszy wprowadzone przez paryską firmę Europ Asisatance, która powstała w 1963 roku.

Polscy klienci coraz częściej decydują się na zakup polisy zapewniającej pomoc techniczną, informacyjną lub medyczną w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Pakiet assistance oferowany jest również jako dodatek ubezpieczenia majątkowego. Warto wiedzieć, jaki jest jego zakres.

Ogólne zasady

Właściciel Home Asisstance ma dostęp do wielu usług, za których organizację odpowiada zakład ubezpieczeń. Wykupując polisę, nie trzeba również martwić się kosztami realizacji napraw. W przypadku usterek opisanych w umowie oraz innych sytuacji awaryjnych zamiast odszkodowania pieniężnego właściciel ubezpieczenia otrzymuje wsparcie specjalistów z konkretnego sektora usługowego. Pakiet polisy można rozbudowywać według własnych potrzeb. Multiagencja CUK oferuje swoim klientom konsultacje specjalistów, którzy pomogą wybrać najlepszą opcję z dostępnych ofert Home Assistance.

Zakres pomocy

W ramach Home Assistance właściciel polisy może liczyć m.in.:

  • naprawę sprzętu RTV, AGD, PC,
  • pomoc ślusarza, hydraulika lub elektryka,
  • interwencję specjalisty oraz przeprowadzenie czynności organizacyjnych związanych z usunięciem awarii lub szkody,
  • dostęp do usług medycznych,
  • serwis informatyczny.

Zdarza się, że pomoc w ramach Home Assistance świadczona jest klientowi, którego dom został zniszczony lub uszkodzony w wyniku pożaru lub huraganu. Towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają wówczas bezpieczny transport do lokalu zastępczego lub organizują pomoc firmy sprzątającej.

Należy mieć na uwadze, że towarzystwa ubezpieczeniowe zawierają w umowie zapisy dotyczące sytuacji, których dana polisa nie obejmuje – aby wiedzieć, kiedy dokładnie świadczenia wynikające z danej polisy nie będą przysługiwać jej posiadaczowi, należy zapoznać się z OWU.

Home Assistance to nie tylko zabezpieczenie na wypadek awarii, ale i doskonała inwestycja. Usługi fachowców nie są bowiem tanie, a wiele osób korzysta z tego typu pomocy nawet kilka razy w roku. Warto zatem zdecydować się na zakup pakietu, w ramach którego właścicielowi polisy będzie przysługiwało prawo do skorzystania z usług fachowców.

Poprzedni artykułJak ograniczyć ilość cukru w diecie? Sprawdź!
Następny artykułCzemu służy performance marketing?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj