Wynajem biur – jak skutecznie działać na rynku?

Jesteś posiadaczem lokali użytkowych i zależy ci na znalezieniu najemców? Z pewnością więc wiesz, że obecnie istnieje spora konkurencja i właścicielom nieruchomości zajmuje to sporo czasu. Na szczęście wynajem biur może być łatwiejszy. Wystarczy bowiem jedynie pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Poznajmy je.

Zadbaj o stan swojego lokalu

Jeśli zależy ci na tym, by szybko wynająć biuro, musisz o nie zadbać. Nawet jeśli poprzedni najemcy pozostawili lokal w nienagannym stanie, po latach użytkowania z pewnością wymaga on odświeżenia. Gruntowne porządki, niewielkie prace remontowe, odmalowanie ścian czy odświeżenie sufitu – to wszystko sprawi, że twój lokal będzie znacznie bardziej atrakcyjny dla najemców. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach będzie on widoczny na ogłoszeniu (zdjęcia stają się koniecznością, coraz więcej wynajmujących decyduje się także na stworzenie tzw. „wirtualnego spaceru”) – musi więc dobrze się prezentować. Zadbaj o to, żeby naprawy zostały wykonane dokładnie. W przeciwnym przypadku wizyta potencjalnego najemcy w lokalu szybko zweryfikuje prawdziwość zdjęć.

Ogłoszenie pełne informacji

Kolejnym niezwykle ważnym krokiem, o który musisz zadbać oferując wynajem biur, jest dobre przygotowanie ogłoszenia lub oferty. Im więcej danych udzielisz potencjalnym najemcom, tym lepiej. Zadbaj więc o to, by w ogłoszeniu znalazły się informacje dotyczące metrażu lokalu, jego wyposażenia, przeznaczenia, piętra na którym się znajduje. Poinformuj o sąsiedztwie, dostępnych miejscach parkingowych oraz innych udogodnieniach (jeśli takowe istnieją).

Idealne zdjęcia przyciągną uwagę

Dobrze przygotowana treść ogłoszenia to za mało. Bardzo ważne jest bowiem również to, aby dołączyć do niego fotografie. Najczęściej to właśnie one jako pierwsze przyciągają uwagę osób przeglądających oferty. Zadbaj więc o to, by zdjęcia, które wystawiasz, były wyraźne i ukazywały cały lokal. Fotografie najlepiej wykonywać z wykorzystaniem naturalnego światła dziennego – przestrzenie prezentują się wówczas znacznie lepiej, a poza tym wszyscy zainteresowani zobaczą wnętrza dokładnie tak, jak będą one wyglądały w czasie ich pracy. Metraż, który fotografujesz, powinien być starannie uprzątnięty. Warto również zadbać o to, by w biurze znalazły się ciekawe, przyciągające wzrok elementy wyposażenia.

Wykorzystaj nowoczesne narzędzia

Poza tradycyjnymi działaniami na portalach ogłoszeniowych, warto uruchomić aktywność również w inny, niestandardowy sposób. Jedną z nich jest korzystanie z usług firm takich jak Realko.

Jak widzisz, wynajem biur nie musi być trudny. W dzisiejszych czasach możesz bowiem wykorzystać możliwości, które daje ci Internet oraz nowoczesne narzędzia. Dzięki nim skuteczność w poszukiwaniu najemców będzie znacznie większa.

Poprzedni artykułOczyszczacz powietrza – z tym gadżetem zadbasz o swoje zdrowie
Następny artykułWydajna uprawa roślin – gdzie kupić doniczki przemysłowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj