Wiosenne porządki – jak ułatwić sobie mycie okien?

Wiosna to czas generalnych porządków w domu. Okna jednak powinny być tylko w nieznacznym stopniu objęte tą zasadą – warto przemyć je nawet zimą, w mniej mroźny dzień, by uniknąć później uporczywych zabrudzeń, które wymagać będę mnóstwa czasu i siły, nim zostaną całkowicie wyczyszczone. Oprócz tego, zastosowanie kilku innych lifehacków przyczyni się do łatwiejszego poradzenia sobie z tym zadaniem.

Woda i detergenty mają ogromne znaczenie

Zacząć należy od wody. Powstawanie smug często związane jest z tym, że jest ona zbyt twarda. Niestety nie da się na to nic poradzić, jeśli jest ona dostarczana bezpośrednio przez miasto, a nie przechodzi przez urządzenia poprawiające jej jakość. W zminimalizowaniu smug i nieestetycznie wyglądających śladów pomóc mogą odpowiednie detergenty. Ich wysoka jakość przyczyni się nie tylko do łatwiejszego usuwania zanieczyszczeń, ale również do uzyskania efektu pięknych, błyszczących i idealnie czystych okien.

Gadżet, który jest niezbędny podczas mycia okien

Tradycyjne metody, a więc ściereczka i ręcznik papierowy sprawdzają się przy małych oknach w niewielkiej ilości, choć i to może być męczące. Natomiast obszerne okna o dużej powierzchni wymagać będą specjalnych środków i urządzeń, dzięki którym staną się czyste, ale nie kosztem dużej ilości czasu i siły właściciela. Rozwiązanie stanowi myjka do okien Leifheit – z teleskopowym drążkiem dokładnie umyje nawet duże okna, a ręczna świetnie sprawdzi się nie tylko przy tych mniejszych, ale też przy szklanych balustradach i lustrach.

Technika mycia – jaka masz Ty?

Sposób mycia też nie jest obojętny na czystość okien. Pierwszym krokiem powinno być oczyszczenie ich z kurzu, sadzy i pyłów. Do tego warto wykorzystać suchą lub lekko nawilżoną ściereczkę z mikrofibry. Kolejnym etapem jest mycie okien na mokro z użyciem zwykłego płynu do naczyń. Na samym końcu zaleca się zastosowanie specjalnego preparatu do okien, który dodatkowo wytworzy na nich powłokę, do której brud będzie przywierał w mniejszym stopniu.

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę, wybierając rozwiązania płatnicze do sklepu internetowego?
Następny artykułEkspozytory reklamowe, czyli promocja w marketach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj