Living coral – kolor roku Pantone na włosach

Odkąd na rynku pojawiła się farba zmywalna do włosów, jasne stało się, że można sobie pozwolić na nawet najbardziej ekstrawaganckie stylizacje fryzur. Zatem gdy amerykańska firma Pantone jak co roku ogłosiła, jaki kolor będzie najbardziej trendy w tym sezonie, producenci farb do włosów natychmiast wypuścili taką farbę do włosów. Living coral stał się od razu przebojem w salonach fryzjerskich.

Po zeszłorocznym ultrafiolecie cudowny koralowy kolor powinien zagościć w każdej dziedzinie życia. Trzeba przyznać, że living coral, w przeciwieństwie do ubiegłorocznego, raczej chłodnego fioletu, niesie ze sobą potężną dawkę energii i ciepła. Ożywia wnętrza, garderobę, okładki gazet i fantastycznie odnajduje się na włosach. Przez specjalistów Pantone został wybrany w hołdzie dla natury, która domaga się ochrony przed niszczycielską działalnością człowieka. Koral ma przywodzić na myśl rafy koralowe, które wraz ze wszystkim organizmami żyjącymi w ich otoczeniu są zagrożone wyginięciem.

Living coral w salonach fryzjerskich

Jeżeli trudno ci wyobrazić sobie living coral na włosach, to możesz pomyśleć o nim jako o mieszance brzoskwini i różu. To kolor niezwykle przyjemny dla oka i jednocześnie stonowany i bardzo odważny. Trzeba przyznać, że niesie on ze sobą tak samo dużo miłej słodyczy, jak i potrzebnej nam wszystkim energii.

Living coral to idealny kolor włosów na letni festiwal muzyczny, odbywający się pod gołym niebem. To też idealna barwa na każdą, nawet najbardziej szaloną imprezę weekendową. Jeśli chcesz go użyć po raz pierwszy, to farba zmywalna do włosów będzie najbardziej odpowiednim preparatem do koloryzacji.

Farba zmywalna do włosów

Tak, to najlepsze określenie. Farba zmywalna do włosów zapewnia nam wiele dobrego, bez obawy o fatalne konsekwencje. To dzięki niej możemy mieć co tydzień inny kolor włosów i wypróbować na sobie nawet najbardziej szalone barwy, bez obawy, że trzeba będzie ściąć włosy na krótko w razie fatalnych efektów.

Wybierając jednak taką farbę, koniecznie sprawdź na opakowaniu, czy rzeczywiście jest to farba zmywalna do włosów, która zniknie z nich już przy pierwszym myciu. Na opakowaniu musi być wyraźnie napisane, że jest to farba jednodniowa, lub powinien być zaznaczony pierwszy stopień według skali barwienia. Warto zdecydować się także na farbę, która nie posiada amoniaku w swoim składzie, a więc będzie znacznie mniej agresywnie działać na włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here