Przegląd słuchawek Marshall

Nieustannie firma Marshall jest jedną z najlepszych, które produkują sprzęt muzyczny. Do tej pory na rynku pojawiło się kilka modeli słuchawek przewodowych i bezprzewodowych, które od razu poszybowały wysoko w rankingach. Porównując je z urządzeniami innych marek to, co może najbardziej zniechęcać, to wyższa cena. Jednocześnie mają wiele cech, które do zakupu zachęcają. Czy warto dopłacić i jednak postawić na Marshalla?

Od wielu lat Marshall jest marką, którą doceniają wszyscy znawcy muzyki. Żadnemu z nich nie trzeba jej przedstawiać, a wzmacniacze gitarowe są uważane za najlepsze. Z czasem firma zaczęła wypuszczać na rynek także sprzęt audio, który spotkał się z dużym uznaniem. Już sama obecność logo i prezencja słuchawek robi wrażenie i przyciąga spojrzenia, ale nie jest to jedyny powód, dla którego warto się nimi zainteresować.

Jakość i wygoda

Obecnie w sprzedaży są najczęściej modele przewodowe Marshall III, Marshall Monitor i modele bezprzewodowe Marshall MID bluetooth i Marshall Major III bluetooth. W zależności od tego, jakie są indywidualne potrzeby i zasobność portfela, pierwszym kryterium wyboru będzie właśnie to, czy lepsze są słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe z Bluetooth. W obu przypadkach trzeba liczyć się z kosztem kilkuset złotych, jednak w zamian otrzymuje się wysokiej klasy sprzęt, z solidną konstrukcją i dobrym brzmieniem. Patrząc na przedział cenowy, słuchawki przewodowe wychodzą nieco taniej, ale chcąc podnieść komfort użytkowania, wystarczy tylko trochę dopłacić do modelu bezprzewodowego. Bardzo długo w ofercie producenta były tylko słuchawki przewodowe. Jednak w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, wypuszczono również modele bezprzewodowe.

Czy są dla każdego?

Wszystkie słuchawki Marshall to produkty z wyższej półki, które na pewno spełnią oczekiwania koneserów. Czy są dla każdego? Niekoniecznie. Tzn. dobre brzmienie i czystość dźwięków doceni każdy, ale osoby, które potrzebują bardziej zaawansowanego sprzętu niż przeznaczonego do słuchania muzyki na kanapie, będą widziały więcej różnic względem słuchawek innych marek. Są idealne do odsłuchu w ruchu, a przy tym pod względem wizualnym świetnie komponują się ze wzmacniaczami tej samej marki. Są wyjątkowo stylowe.

Gdzie można je kupić?

Marshall jest znaną firmą, więc produkty są ogólnodostępne. Można je znaleźć dobrych sklepach muzycznych, sklepach sieciowych, czy internetowych sklepach z elektroniką. Chociaż wszystkie kosztują w granicach kilkuset złotych, cena ostateczna w każdym miejscu może być na nieco innym poziomie. Zanim podejmie się ostateczną decyzję, najlepiej porównać ją w różnych miejscach. Ponieważ mają konstrukcję nauszną i dość mocny ścisk, warto przed zakupem je przymierzyć i zweryfikować, czy będą wygodne. O ile będzie taka możliwość, najlepiej jeszcze przetestować dźwięk, bo brzmienie jest nieco inne niż w przypadku części innych modeli. Będą idealne do słuchania muzyki rozrywkowej, za to instrumenty smyczkowe, tak często obecne w muzyce klasycznej, są słyszane mniej wyraźnie.

Informacje zaczerpnięte z iDream.pl/audio/sluchawki-marshall.html

Poprzedni artykułFiranki w beżach – hit czy kit?
Następny artykułIle kosztuje awaryjne otwieranie samochodu i mieszkania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj