Obrazy akrylowe i szklane – oryginalny pomysł na świąteczny prezent

Dawniej najpiękniejszymi ozdobami kuchni czy salonu były obrazy na płótnie, malowane w tradycyjny sposób, oprawione w bogato zdobioną, szeroką ramę. Dziś w dekoracjach ściennych, coraz częściej wykorzystuje się obrazy ze szkła hartowanego lub akrylowego. Dlaczego warto się im przyjrzeć bliżej?

Obrazy szklane cechuje wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i temperaturę. Szkło hartowane, z którego wykonane są dekoracje ścienne, ma grubość ok. 4 mm co sprawia, że waga produktu jest dość odczuwalna podczas montażu. Główną zaletą obrazów na szkle jest ich trwałość, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać jako modny i efektowny dodatek w nowoczesnej kuchni. W przypadku gdy obraz uszkodzi się, nie istnieje ryzyko przypadkowego zranienia się, gdyż wszystkie drobne elementy zostaną zatrzymane w środku. To ważna informacja dla tych, którzy obawiają się dekorować pomieszczenie szklanymi ozdobami, ze względu na obecność małego dziecka. Obrazy szklane bardzo trudno uszkodzić w sposób mechaniczny, chociaż taka sytuacja może mieć miejsce np. w trakcie instalacji.

Obrazy akrylowe wykonane są z tworzywa pleksi, które potrafią być nawet o połowę lżejsze niż szkło hartowane. To powoduje, że częściej wybiera się je do dekoracji salonu, sypialni czy gabinetu kosmetycznego. Są lekkie, łatwe do przeniesienia z miejsca na miejsce, a dzięki wyższemu czynnikowi przenikalności światła, można uzyskać wrażenie głębi kolorów. Obrazy z plexi, ze względu na swoje właściwości, bardzo chętnie wykorzystuje się w dekoracji gabinetów lekarskich, hoteli, ośrodków SPA i WELLNESS, firm.

Który obraz będzie najtrwalszy? To zależy od oczekiwań – chociaż akryl jest lżejszy niż szkło, nie jest materiałem odpornym na uszkodzenia termiczne, dlatego lepiej nie wieszać go w kuchni. Oba materiały są za to wodoodporne i z powodzeniem mogą służyć przez długi czas jako oryginalne dekoracje łazienek. Można śmiało stwierdzić, że jeśli chodzi o wzory i kolory – nie istnieje limit. W ofercie sklepu Tulup znajdziecie wiele propozycji wzorów: https://www.tulup.pl/obrazy-akrylowe

W razie potrzeby istnieje również opcja wykonania druku o najwyższej jakości z własnego wzoru czy zdjęcia. Zbliżają się święta, warto więc zastanowić się nad unikalnym i wartościowym prezentem dla bliskich.

Poprzedni artykułSprzątanie mieszkań – czy warto korzystać z pomocy specjalistów?
Następny artykułŚwięta Bożego Narodzenia w hotelu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj