Kiedy warto udać się na terapię dla par?

Kiedy warto udać się na terapię dla par?

Małżeństwo zmienia się wraz z dwójką osób, które je tworzą. Z czasem rutyna i nadmiar obowiązków mogą przytłoczyć jego istotę i doprowadzić do momentu, w którym skorzystanie z pomocy osoby postronnej będzie jedynym ratunkiem.

Agresja w małżeństwie

Kłótnie czy wymiana zdań postrzegane są przez wiele osób jako nieodłączny element małżeństwa. Jeśli jednak przybierają ostry i obraźliwy ton warto zastanowić się, czy nie przyszła pora, by skorzystać z pomocy specjalisty. Kłótnie mogą być nie tylko agresywne. Problem powstanie również wtedy, jeśli będą dotyczyć tego samego tematu, a ich przebieg nie będzie się różnił od poprzednich razów. Takie sytuacje oznaczają, że jedna ze stron nie potrafi sobie poradzić z sytuacją, której kłótnie najczęściej dotyczą.

Brak komunikacji

Mieszkanie we wspólnym domu oraz bycie małżeństwem nie oznacza życia razem. Wrażenie mijania się z drugą połówką to sygnał, by bardziej zatroszczyć się o małżeństwo i zacząć się komunikować. Wyciszanie własnych potrzeb nie jest korzystne ani dla małżeństwa, ani dla każdego z osobna. Centrumdobrejterapii.pl wskaże, jak rozmawiać, by nie tylko się porozumiewać w ważnych kwestiach, ale by na nowo wskrzeszać wspomnienia i plany, które zaginęły w szarej codzienności.

Trudne doświadczenie – zdrada

Bycie zdradzonym i zdradzanie ma swoje przyczyny w niewłaściwym funkcjonowaniu małżeństwa. Najczęściej jest to zaniedbanie ze strony partnera lub próby podbudowania własnej wartości. Dla strony zdradzonej sytuacja ta często jest zakończeniem związku. Osoby, które chcą walczyć i uporać się z rozpamiętywaniem tego doświadczenia powinny skorzystać z terapii dla par. Łatwiej będzie im wybaczyć, zapomnieć i zacząć budować małżeństwo od nowa.

Życie intymne ważne dla związku

Brak seksu lub unikanie zbliżeń ma niekorzystny wpływ na samopoczucie i relacje obojga małżonków. Podczas terapii można dowiedzieć się nie tylko co jest przyczyną takich zachowań, ale również poprawić jakość zbliżeń poprzez poznawanie i rozumienie potrzeb partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here