Jak uporać się własną szafą? Korzystanie z pomocy stylistki

Porządki w szafie to dla wielu osób prawdziwa uciążliwość. Stylistka może nam w tym skutecznie pomóc.

Szafa, z którą „nie ma się w co ubrać”

Półka na rzeczy „po domu”, na której leży dość sporo ubrań, których nie ośmielilibyśmy się już założyć na wyjście. Kupka spranych t-shirtów, które na pewno przydadzą się do pracy w ogrodzie lub do biegania. Piżamy – nie od kompletu. Przegląd wszystkich trendów ostatnich lat na wieszakach, ale jednocześnie – poczucie, że nic do siebie nie pasuje. I przede wszystkim – tak dużo ubrań, że o wielu nawet nie pamiętamy przy jednoczesnym braku basiców – na przykład dobrze skrojonej czarnej marynarki wtedy, gdy jest ona naprawdę potrzebna. Brzmi znajomo? Oznacza to, że szafa potrzebuje gruntownego przeglądu i odświeżenia. Jak się do tego zabrać?

Dobrą metodą jest wyjęcie z niej absolutnie wszystkiego i przeglądniecie – rzecz po rzeczy, dzieląc ubrania na trzy grupy. Pierwsza grupa to garderoba, którą chcemy zachować, druga – ubrania, których na pewno się pozbywamy (oddajemy komuś znajomemu, sprzedajemy lub wrzucamy do kontenera na odzież używaną). Trzecia – to ubrania, co do których nie mamy pewności, możemy je przymierzyć, dać im ostatnią szansę i na przykład ubrać przy najbliższej okazji (jeśli będziemy tego za każdym razem unikać to najlepszy sygnał, że z danym ubraniem czas się rozstać). W praktyce brzmi łatwo, wiadomo jednak, że nie jest to takie oczywiste. Pomóc może nam stylistka – Kraków i każde inne dużo miasto są miejscami, gdzie bez trudu znajdziemy specjalistkę.

Jak pomoże nam stylistka?

Stylistka taka jak Dorota Leszek świadczy kompleksowe usługi, których celem jest pomoc w znalezieniu własnego stylu, uporządkowanie garderoby, ułatwienie komponowania poszczególnych outfitów. Jak może nam pomóc? Razem z nami dokona przeglądu szafy, pomoże rozstać się z tymi ubraniami, które naprawdę nie leżą dobrze, a które w teorii mogłyby nam się kiedyś przydać. Ponadto przeprowadzić może profesjonalną analizę kolorystyczną, która wykaże w jakich barwach wyglądamy najlepiej i w związku z czym – na jakie kolory w swoich stylizacjach powinniśmy postawić. Dla wielu osób wynik analizy jest prawdziwym zaskoczeniem i pomaga zbudować satysfakcjonującą szafę na nowo. Co jeszcze może dla nas zrobić stylistka? Wybierze się z nami na zakupy, nauczy nas na co zwracać uwagę, jak odnaleźć się w gąszczu trendów i nowości, tak, aby wybrać to, w czym wyglądamy najkorzystniej, a nie to, co próbują nam „wcisnąć” na przykład social media. Warto skorzystać z takiej usługi i sprawić, że problem „nie mam się w co ubrać” zniknie.

Poprzedni artykułWybór rolet – jak skutecznie wyciszyć wnętrze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj