Jak odzyskać usunięte zdjęcia ze smartfona?

Smartfony dają nam możliwość łatwego utrwalenia najważniejszych chwil z naszego życia na zdjęciu i uzyskania do nich dostępu w każdej chwili. Istnieją jednak również negatywne konsekwencje przechowywania naszych wspomnień na urządzeniach mobilnych, a jednym z nich jest możliwość utraty danych. Jeśli przypadkowo usunąłeś zdjęcia z telefonu lub wyczyściłeś jego pamięć, teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, czy istnieje sposób na odzyskanie skasowanych plików.

Nie martw się, chociaż może się to wydawać niewiarygodne, odzyskiwanie zdjęć po usunięciu jest możliwe. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów odzyskiwania usuniętych zdjęć ze smartfona.

Odzyskiwanie plików dzięki kopii w chmurze

Podobnie jak wielu użytkowników Androida, prawdopodobnie używasz jakiejś usługi przechowywania plików w chmurze celem tworzenia kopii zapasowych swoich zdjęć. Jeśli tak, to masz szczęście, ponieważ jest to najprostszy sposób na odzyskanie usuniętych zdjęć ze smartfona.

Większość aplikacji w chmurze umożliwia tworzenie kopii zapasowych zdjęć w tle. Jeśli masz włączoną tę funkcję, najprawdopodobniej łatwo odzyskasz swoje fotki.

Usunięcie zdjęcia z galerii telefonu nie oznacza całkowitego skasowania go z usługi kopii zapasowej w chmurze. Aby je odzyskać, po prostu zaloguj się do aplikacji obsługującej backup i prześlij zdjęcie na swoje urządzenie

 • Odzyskiwanie usuniętych plików ze Zdjęć Google.
  W Zdjęciach Google otwórz obraz i wybierz z menu opcję — zapisz na urządzeniu. Usunięte pliki są dostępne przez 60 dni.
 • Odzyskiwanie usuniętych plików z Dropbox
  W Dropbox przejdź do sekcji „Pliki”, następnie „Usunięte pliki”, a następnie wybierz te, które chcesz odzyskać. Są dostępne przez 30 dni po usunięciu.
 • Odzyskiwanie usuniętych plików z Microsoft OneDrive
  Otwórz aplikację i przejdź do „Kosza”. Wybierz swoje pliki i kliknij ikonę przywracania. OneDrive przechowuje usunięte pliki przez maksymalnie 30 dni, chociaż może je skasować wcześniej, jeśli kosz zajmuje więcej niż 10% całkowitej przestrzeni dyskowej.

Zmień zdjęcia w papierowe odbitki

Chociaż zdjęcia w formie plików cyfrowych mają wiele zalet, to jednak są zależne od technologii. W pewnych przypadkach możemy je bezpowrotnie utracić, nawet jeżeli stworzyliśmy kopie na zewnętrznych serwisach. Dlatego dobrym pomysłem może być zamiana najlepszych zdjęć w papierowe odbitki. Wywoływanie zdjęć online, które zamówisz np. tutaj: https://www.fotocentrum.eu/wywolywanie-zdjec.html to obecnie bardzo tania usługa, pojedynczą fotkę możemy wywołać już za kilkanaście groszy.

Przywracanie z karty SD

Co zrobić, jeśli nie masz kopii zapasowej zdjęć w chmurze? Aby odzyskać usunięte zdjęcia z aplikacji Galeria na smartfonie, sprawdź, czy są one zapisane na karcie SD telefonu.

Możesz podłączyć kartę do komputera i użyć specjalnego oprogramowania, aby odzyskać utracone obrazy. Niestety w tym przypadku nie ma gwarancji sukcesu. Usunięte pliki pozostają na karcie pamięci tylko do momentu zastąpienia ich nowymi danymi.

Jednym z popularnych i bardzo wygodnych programów do odzyskiwania usuniętych zdjęć z karty SD jest Disk Drill. Dzięki niemu możesz wyszukiwać utracone pliki na urządzeniach z systemem iOS lub Android, dyskach twardych, aparatach cyfrowych itp. Sposób pracy z programem jest dość prosty:

 • Pobierz i zainstaluj „Disk Drill” na swoim komputerze.
 • Podłącz kartę SD do komputera i zeskanuj ją za pomocą oprogramowania do odzyskiwania zdjęć.
 • Użyj funkcji podglądu, aby wybrać zdjęcia do odzyskania.
 • Kliknij przycisk „Przywróć”.

Za Inne, łatwe w obsłudze nawet dla niedoświadczonego użytkownika narzędzie do odzyskiwania plików można uznać oprogramowanie  EaseUS.  Jego działanie jest również bardzo proste. Wystarczy zastosować poniższe kroki.

 • Podłącz kartę pamięci do komputera.
 • Zainstaluj i uruchom kreatora odzyskiwania danych. Po aktywacji program pokaże Ci wszystkie dostępne dyski, z których możesz odzyskać dane.
 • Wybierz kartę pamięci i kliknij przycisk „Skanuj”. Aplikacja rozpocznie teraz wyszukiwanie wszelkich plików, które może odzyskać. W wersji darmowej możesz odzyskać do 1 GB danych.
 • Wybierz kategorię z panelu po lewej stronie. Kliknij strzałkę w dół obok grafiki i wybierz JPG (lub inny format pliku, w którym telefon zapisuje obrazy). Wszystkie obrazy, które możesz odzyskać, są wyświetlane w oknie głównym. Wybierz te, których potrzebujesz.
 • Kliknij przycisk „Odzyskaj teraz” i wybierz lokalizację na dysku twardym, aby zapisać obrazy. Zostaną wyeksportowane i zapisane we własnym folderze.
 • Teraz możesz je skopiować z powrotem do telefonu.
Poprzedni artykułJak poprawnie wypełnić epity 2023?
Następny artykułBiżuteria i zegarki – dopełnienie kobiecych stylizacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj