Czy warto wybrać się na wizytę u okulisty w salonie optycznym?

Jeszcze dwie dekady temu okulary można było kupić tylko w sklepie optycznym. Współcześnie dostęp do usług optycznych jest znacznie prostszy dzięki takim sieciom jak Vision Express. Gdynia i inne duże miasta podchwyciły trend umieszczania sieci optycznych w galeriach handlowych. Okazuje się, że do takich miejsc klienci wybierają się nie tylko po nowe okulary, ale również na badanie wzroku.

Coraz więcej okularników

W Polsce istnieje już ponad 3,5 tysiąca salonów optycznych. Część z nich to niewielkie zakłady, znaczna większość należy do dużej sieci, jak Vision Express. Gdynia to tylko jedno z wielu miast, gdzie można liczyć na usługi tego dużego podmiotu. Optyczny biznes zdaje się nie być zagrożony głównie dlatego, że coraz więcej osób nosi okulary. Rośnie także świadomość profilaktyki zdrowotnej. Wiele masowych imprez, również plenerowych, to okazja do bezpłatnego badania wzroku. Zainteresowani mogą liczyć na badanie komputerowe, po którym zostaje oficjalny wydruk. Bardzo często jest to pierwszy krok do wizyty u okulisty. Ponieważ refundowane badania specjalistyczne zwykle oznaczają długą kolejkę, wiele osób korzysta z pomocy lekarzy, działających przy salonach optycznych.

Badanie wzroku

Okulary korekcyjne bywają nazywane protezą optyczną oczu. Pozwalają widzieć osobom z wadami wzroku tak, jakby nie miały żadnych schorzeń. Wiele osób nie ma świadomości problemów ze wzrokiem. Sygnały, jakie są do nich wysyłane przez organizm, interpretuje się jako efekt przemęczenia lub podrażnienia oka. Tymczasem w większości przypadków chodzi już o konkretne schorzenie lub alergię. Fachowa pomoc okulistyczna jest w zasięgu ręki w każdym salonie Vision Express. Gdynia i coraz więcej innych miast daje możliwość zbadania wzroku nie tylko w gabinecie lekarskim. Okulista lub optometrysta jest znacznie bardziej dostępny ze względu na to, że wiele salonów i prywatnych praktyk optycznych oferuje fachowe konsultacje u siebie. Dla skuszenia klientów zakupami, często korzystając z porady u lekarza, można liczyć na zniżki przy zakupie soczewek lub okularów.

Dwóch fachowców

Większość osób wie, jak wygląda wizyta u okulisty. Doświadczyli jej nawet ci, którzy nie noszą okularów. Gabinety tych specjalistów stają się coraz bardziej nowoczesne. Mimo że nie brak w nich tradycyjnych akcesoriów do badania, jak tablice z cyframi czy literami, coraz częściej na biurku lekarza ląduje bardzo specjalistyczny sprzęt do diagnostyki. Dzięki niemu można wyłapać symptomy wielu schorzeń już na bardzo wczesnym etapie. Nieco inaczej wygląda wizyta u optometrysty, który bywa w salonach Vision Express. Gdynia to jedno z miejsc, w którym można poddać się badaniu w tym kierunku. Kim jest optometrysta? W przeciwieństwie do okulisty nie jest lekarzem. Zajmuje się diagnozowaniem i korekcją wad wzroku, jak również dopasowywaniem szkieł do konkretnej wady. Nie zbada oka pod kątem ewentualnych schorzeń, nie sprawdzi ostrości widzenia. Jednak jego pomoc jest nieoceniona przy wyborze okularów.

Okulary zawsze powinny być dobierane do indywidualnych potrzeb. Tylko taka procedura gwarantuje wyraźne, zdrowe i komfortowe widzenie. Kupując konkretny model dla siebie, warto poza wytycznymi lekarza wziąć pod uwagę również fizjonomię twarzy oraz kształt głowy. Pracownicy dobrych zakładów optycznych zwykle służą pomocą również w takim zakresie.

Poprzedni artykułSkarbnica Narodowa – wiarygodne źródło numizmatów. Potwierdzają to opinie klientów!
Następny artykułCzy mini prasowacz jest w stanie zastąpić żelazko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj