Jak dobrać kosmetyki odpowiednio do naszej cery?

Pielęgnacja cery dostosowana do jej rodzaju to idealny sposób na uzyskanie gładkiej, pozbawionej niedoskonałości skóry. Bardzo ważne jest, by znać swój typ cery i na jego podstawie wybierać kosmetyki, które będą miały na korzystny wpływ na jej kondycję. Warto wybierać kosmetyki naturalne, o bezpiecznym składzie, pozbawione sztucznych substancji.

Krok pierwszy – ustalenie typu cery

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje skóry:

  1. Skóra normalna – charakteryzuje się perfekcyjnym wyglądem. Jest gładka, matowa, jędrna. Jest również pozbawiona zaskórników, plam i pajączków. Występuje niestety bardzo rzadko, najczęściej u dzieci.
  2. Skóra tłusta – główną cechą charakterystyczną jest nieustanne błyszczenie się. Nawet kosmetyki matujące nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym wydzielaniem łoju, jeśli kosmetyki pielęgnujące nie są odpowiednio to tego typu cery dobrane. Skóra tłusta posiada mnóstwo zaskórników, ma też skłonności do niedoskonałości.
  3. Skóra sucha – bardzo wrażliwa. Spierzchnięta, cienka. Zazwyczaj ma matowy, jasny kolor, jest mało elastyczna. Na skórze suchej bardzo szybko pojawiają się zmarszczki. Często prześwitują przez nią drobne naczynia krwionośne.
  4. Skóra mieszana – pielęgnacja tego typu cery jest niezwykle trudna, ponieważ to połączenie skóry tłustej w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie oraz skóry suchej – na policzkach. Dlatego kosmetyki, takie jak czarne mydło babuszka, które pielęgnują zarówno suchą i wrażliwą, jak i tłustą skórę są najlepszym sposobem na gładką i pozbawioną niedoskonałości cerę.

Wiek ma znaczenie!

Oprócz podstawowego podziału kosmetyków do pielęgnacji według typów skóry, należy rozróżnić jeszcze podział na wiek. Im jest on wyższy, tym więcej kolagenu i substancji nadających skórze elastyczność i sprężystość będzie potrzebne. Kosmetyki 20+ najczęściej obejmują produkty oczyszczające, natomiast 30+, 40+ i wyżej należą przede wszystkim do kategorii spowalniających procesy starzenia się skóry.

Jak dobrać kosmetyki odpowiednio do naszej cery?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here