Jak dobrać kosmetyki odpowiednio do naszej cery?

Pielęgnacja cery dostosowana do jej rodzaju to idealny sposób na uzyskanie gładkiej, pozbawionej niedoskonałości skóry. Bardzo ważne jest, by znać swój typ cery i na jego podstawie wybierać kosmetyki, które będą miały na korzystny wpływ na jej kondycję. Warto wybierać kosmetyki naturalne, o bezpiecznym składzie, pozbawione sztucznych substancji.

Krok pierwszy – ustalenie typu cery

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje skóry:

  1. Skóra normalna – charakteryzuje się perfekcyjnym wyglądem. Jest gładka, matowa, jędrna. Jest również pozbawiona zaskórników, plam i pajączków. Występuje niestety bardzo rzadko, najczęściej u dzieci.
  2. Skóra tłusta – główną cechą charakterystyczną jest nieustanne błyszczenie się. Nawet kosmetyki matujące nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym wydzielaniem łoju, jeśli kosmetyki pielęgnujące nie są odpowiednio to tego typu cery dobrane. Skóra tłusta posiada mnóstwo zaskórników, ma też skłonności do niedoskonałości.
  3. Skóra sucha – bardzo wrażliwa. Spierzchnięta, cienka. Zazwyczaj ma matowy, jasny kolor, jest mało elastyczna. Na skórze suchej bardzo szybko pojawiają się zmarszczki. Często prześwitują przez nią drobne naczynia krwionośne.
  4. Skóra mieszana – pielęgnacja tego typu cery jest niezwykle trudna, ponieważ to połączenie skóry tłustej w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie oraz skóry suchej – na policzkach. Dlatego kosmetyki, takie jak czarne mydło babuszka, które pielęgnują zarówno suchą i wrażliwą, jak i tłustą skórę są najlepszym sposobem na gładką i pozbawioną niedoskonałości cerę.

Wiek ma znaczenie!

Oprócz podstawowego podziału kosmetyków do pielęgnacji według typów skóry, należy rozróżnić jeszcze podział na wiek. Im jest on wyższy, tym więcej kolagenu i substancji nadających skórze elastyczność i sprężystość będzie potrzebne. Kosmetyki 20+ najczęściej obejmują produkty oczyszczające, natomiast 30+, 40+ i wyżej należą przede wszystkim do kategorii spowalniających procesy starzenia się skóry.

Poprzedni artykułCzapka z daszkiem – modny gadżet na lato
Następny artykułCzy pożyczanie pieniędzy przez internet jest bezpieczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj