Wędki spinningowe – jaką najlepiej wybrać i gdzie jej szukać?

Jedną z najczęściej wybieranych metod wędkowania, jest spinning. Uznawany jest on za prostą i bardzo skuteczną metodę połowu ryb drapieżnych, takich jak okonie, klenie, czy sandacze. Aby móc łowić tą metodą, potrzebna jest odpowiednia wędka, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Jak ją wybrać i gdzie kupić?

Dobra wędka spinningowa

Prawidłowy wybór wędki spinningowej jest jednym z najważniejszych warunków udanego połowu. Sprzęt ten musi gwarantować swobodę ruchu i elastyczność, jak również lekkość, poręczność i wytrzymałość z uwagi na częste zmiany miejsca wędkarza. Aby jednak to uczynić, trzeba określić jego rodzaj, a mianowicie to czy będziemy łowić z brzegu, czy z łodzi. Jeśli interesuje nas wędkowanie z brzegu akwenu, wędka powinna być dłuższa – od około 2,4 m do 3 m. Kije krótsze przeznaczone są na połowy z łodzi. Warto zwrócić także uwagę, na odpowiednie dobranie ciężaru wyrzutowego, który ustalamy na podstawie gatunków i parametrów ryb, które zamierzamy łowić. Nie bez znaczenia przy wyborze wędki spinningowej jest także to, czy łowić będziemy w wodzie stojącej, czy rzecz.

Wędki spinningowe możemy kupić w różnych cenach, zaczynając już od 200 zł, te profesjonalne są wydatkiem wyższego rzędu kwot. Powinniśmy wybrać sprzęt renomowanych producentów, aby ustrzec się problemów podczas połowów silnych drapieżników. Wędki i akcesoria można zamówić w sklepie internetowym, który specjalizuje się właśnie w tego typu sprzęcie, takim jak fishingstore.pl. W ofercie znajdziemy szeroki wybór wędek, kołowrotków, przynęt, czy żyłek, dzięki czemu skompletujemy w jednym miejscu cały potrzebny do spinningu ekwipunek. Mamy także możliwość zwrotu towaru przez 60 dni od zakupu, a wysyłka zamówień powyżej 199 zł, jest bezpłatna.

Akcesoria wykorzystywane do spinningu

Oprócz wędki potrzebujemy również kołowrotka i żyłki. Ta może być zarówno zwykła, jak ta wykorzystywana do tradycyjnego wędkowania, jak i pleciona. Cechuje się ona nieco większą elastycznością i mniej się rozciąga, jednak wielu wędkarzy wykorzystuje ten rodzaj żyłki. Na końcowym odcinku żyłki często umieszczona jest tzw. przypona, która zabezpiecza ją niejako przed przegryzieniem przez duże szczupaki. W wędkarstwie spinningowym ważne jest używanie odpowiednich wabików. Tu nie łowi się na haczyk z robakiem lub kukurydzą, a na końcu wędki umieszcza się małej wielkości rybki lub sztuczne wabiki. Wśród takich przynęt są: wahadłówki, obrotówki, woblery, twistery, blachy oraz rippery.

Wszystkie te akcesoria dostępne są w ofercie internetowego sklepu wędkarskiego Fishing Store, którego pracownicy mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Można liczyć na ich pomoc i wsparcie przy wyborze idealnej wędki spinningowej oraz akcesoriów potrzebnych do tejże metody.

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułPrzydomowy ogródek – kiedy i co w nim sadzić
Następny artykułUpoluj już teraz najlepsze trendy na wiosnę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj