Jak osiągnąć orgazm? Skuteczne sposoby na udane zbliżenie

Mimo że udane zbliżenie seksualne nie zawsze musi prowadzić do orgazmu, to z pewnością jest on przyjemnym doznaniem. Jak się okazuje, podczas stosunku osiąga go aż 95% mężczyzn i jedynie 65% kobiet. Oznacza to więc, że co trzecia z Pań nie czerpie pełnej satysfakcji z seksu. Jak to zmienić? Poniżej przedstawiamy kilka, praktycznych porad.

Nie skupiaj się wyłącznie na orgazmie

Jeśli podczas zbliżenia cały czas myślisz tylko o tym, co jeszcze możesz zrobić, aby osiągnąć orgazm, to z pewnością się nie uda. Czerpanie satysfakcji z seksu jest możliwe tylko wtedy, kiedy uwolnisz swoje myśli od zmartwień i problemów, nie możesz przy tym działać mechanicznie. Skup się więc na tym co tu i teraz. Daj ponieść się fantazji, musisz wiedzieć, że wiele ograniczeń wynika wyłącznie z nastawienia. Jeśli nie czujesz się w pełni atrakcyjnie bądź wstydzisz się pewnych mankamentów swojego ciala, prawdopodobnie nie uda Ci się dojść do orgazmu. Wszystko dlatego, że seks nie znosi zahamowań. Nawet jeśli brzmi to nieco wyuzdanie, to w zbliżeniach chodzi przede wszystkim o wolność.

Ćwicz mięśnie Kegla i spróbuj masturbacji

Może wydawać się to dziwne, jednak wielu seksuologów na problemy z osiągnięciem orgazmu zaleca… masturbację. Dlaczego? Podczas masturbacji mamy większą szansę na poznanie naszego ciała oraz stref erogennych. Kiedy wiemy już, które miejsca wykazują większą wrażliwość na dotyk, łatwiej możemy pokierować partnera podczas zbliżenia. Co ciekawe, badania potwierdzają, że kobiety często poddające się masturbacji, czerpią większą satysfakcję z życia seksualnego. Zarówno podczas zabaw erotycznych, jak i podczas codziennych czynności, ćwiczyć możesz także mięśnia Kegla. Są to mięśnie dna miednicy, których zaciskanie pozwala zarówno zniwelować problem z nietrzymaniem moczu, jak i zapewnić lepsze doznania w czasie aktu seksualnego i to dla obojga partnerów.

Spróbuj zrobić to wolniej

Osiągnięcie orgazmu wymaga czasu, dlatego najlepiej zacząć od gry wstępnej. Nie spiesz się, długie pieszczoty lepiej przygotują Twoje ciało na falę pożądania. Zdaniem ekspertów optymalna gra wstępna wynosi 20 minut i nie skupia się wyłącznie na sterach intymnych. Znaczenie ma jednocześnie budowanie bliskości z partnerem. Staraj się często zmieniać pozycję. Większość kobiet jest zdania, że o orgazm najłatwiej kiedy same mogą przejąć kontrolę i znaleźć się na górze.

Wykorzystaj akcesoria erotyczne

Jeśli mimo starań nie możesz osiągnąć orgazmu podczas seksu, sięgnij po akcesoria i gadżety erotyczne. Najlepszym wyborem okażą się wszelkiego rodzaju masażery łechtaczki.Orgazm łechtaczkowy jest znacznie łatwiejszy do osiągnięcia niż pochwowy, a mnóstwo kobiet twierdzi, że pociąga za sobą silniejsze doznania. Przydatne będą także nakładki wibrujące na członka.

Udany seks z pewnością przekłada się na relacje w związku, dlatego jeśli nie jesteś z niego zadowolona, porozmawiaj otwarcie ze swoim partnerem. We dwójkę na pewno zaradzicie problemom w łóżku. Nie bój się także wizyty u seksuologa. To w pełni normalne, że chcesz czerpać pełną satysfakcję ze zbliżeń.

Poprzedni artykułDlaczego kochamy złoto? Sekrety metali szlachetnych
Następny artykułJak komponować stylizacje? Przewodnik młodego fashionisty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj