Jak zorganizować zaręczyny?

Zaręczyny to w życiu pary moment szczególny – na zawsze pozostaje w pamięci. Jak je przygotować, by było jak z marzeń? O czym musisz pamiętać, jak w ogóle się za to zabrać? Wyjaśniamy poniżej.

Idealne zaręczyny

Zorganizowanie zaręczyn to obowiązek przyszłego pana młodego. Powinien on wiedzieć, jak sprawić, by było idealnie niczym z marzeń. Zadań jest wiele – trzeba m.in. ustalić datę i miejsce, kupić pierścionek zaręczynowy – z diamentem lub innym kamieniem, wybrać kwiaty, zaprosić gości, zarezerwować stolik w ulubionym miejscu albo zakupić bilety lotnicze do Paryża lub w inne romantyczne miejsce. Każda kobieta inaczej wyobraża sobie ten ważny dzień – musisz wiedzieć jak, by zaplanować wszystko zgodnie z jej wizją. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Jakie zaręczyny wybrać, czyli kilka pomysłów

Mogą to być tradycyjne zaręczyny w obecności rodziny, spotkanie we dwoje w romantycznej restauracji, wyjazd w ulubione miejsce, wypad na sportowo albo też możesz postawić na spontan, jeśli wiesz, że Twoja wybranka lubi tę formę. Określ, która inspiracja pasuje do Was, a następnie nakreśl wstępny plan działania, spisz wszystkie obowiązki i zadania, a także osoby, które mogą pomóc w ich realizacji. Na przykład: jeśli nie wiesz jaki pierścionek zaręczynowy – z diamentem, z rubinem, z białego czy żółtego złota – wybrać, poproś o podpowiedź przyjaciółkę lub siostrę swojej wybranki.

Nie każda dziewczyna marzy o romantyzmie niczym z komedii romantycznej ani zaręczynach w rodzinnym domu w obecności rodziców. Może woli spontanicznie działania albo wyjazd we dwoje lub jakiś sport ekstremalny, np. skok na bungee? Jednak też nie każda lubi być w centrum uwagi i może nie docenić zaręczyn na środku rynku.

Jaki pierścionek wybrać?

Pierścionek zaręczynowy – z diamentem, rubinem, opalem, wykonany ze złota lub srebra, prosty, elegancki lub designerski – to ważny symbol. Ustal przedział cenowy, ale też styl, w jakim Twoja wybranka preferuje biżuterię. Powinien on pasować do innych ozdób, które nosi na co dzień. Jeśli stawia na proste formy, wybierz pierścionek minimalistyczny, gdyż nadto ozdobny nie będzie jej się podobał.

Najpopularniejszy jest złoty pierścionek zaręczynowy z diamentem, szmaragdem, opalem albo innym kamieniem szlachetnym. Jego kolor, forma i wielkość mogą być jednak różne.

Dobrze przemyślane zaręczyny to gwarancja, że wszystko przebiegnie tak, jak było w planie. Pomyśl wcześniej i porozmawiaj z jej rodziną oraz znajomymi, by wiedzieć, jak wszystko przygotować i sprawić, że będzie to magiczna chwila dla was dwojga.

Poprzedni artykułNajlepsze rośliny na prezent – te kwitnące, zwisające i cieniolubne
Następny artykułMycie elektroniki a wybór chemii przemysłowej – dlaczego dobór odpowiednich preparatów ma kluczowe znaczenie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj