Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Wpływ na to mają między innymi: spadek cen instalacji fotowoltaicznych oraz programy rządowe oferujące dopłaty na przykład do paneli fotowoltaicznych. Stosując fotowoltaikę, można w domu zainstalować również pompy ciepła. Dlaczego warto to robić?

  1. Panele fotowoltaiczne – co warto o nich wiedzieć?
  2. Pompy ciepła – dlaczego warto je zamontować?
  3. Dlaczego warto zdecydować się na odnawialne źródła energii?

Panele fotowoltaiczne – co warto o nich wiedzieć?

Fotowoltaika to rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem promieni słonecznych na energię elektryczną. Obecnie można z niej korzystać w postaci specjalnych paneli, które montuje się na przykład na dachach domów. Panele słoneczne produkuje się z materiału nazywanego wafel krzemowy. Technologia fotowoltaiczna znana jest na świecie mniej więcej od połowy XIX wieku, chociaż wtedy miała oczywiście inną postać niż dzisiaj.

 Sklep z fotowoltaiką consorenergia

Cała instalacji fotowoltaiczna składa się ze specjalnego modułu. Jego zadaniem jest pochłanianie promieni słonecznych oraz przetwarzanie ich w prąd stały. Każdy moduł złożony jest z ogniw zbudowanych z wspomnianego już krzemu. Są one połączone w aluminiowe ramy właśnie w formie paneli. Najważniejszym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej jest tak zwany falownik. Jego główne zadania to kontrola przepływu energii oraz zmiana prądu stałego w prąd zmienny. To właśnie ten prąd sprawia, że w naszych domach świecą lampy, możemy używać komputerów oraz wszystkich innych urządzeń. Sklep Consor Energia oferuje Polakom szeroki zakres usług dotyczących odnawialnych usług energii, w tym również panele fotowoltaiczne.

Pompy ciepła – dlaczego warto je zamontować?

 Panele i moduły fotowoltaiczne

Korzystając z paneli fotwoltaicznych, można również użyć pompy ciepła. Pozwalają one na spore oszczędności pieniędzy. Pompy ciepła powietrze woda do CWU (dostępne pod następującym linkiem https://sklep.consorenergia.pl/pompy-ciepla-do-wody-uzytkowej-cwu-i-centralnego-ogrzewania-co) również pozwalają na korzystanie z odnawianych źródeł energii. Są to wydajne maszyny, dzięki którym ogrzewamy pomieszczenia, podgrzewamy wodę użytkową oraz chłodzimy. Urządzenia te mają bowiem opcję odwrócenia obiegu termodynamicznego.

Największą zaletą pomp ciepła jest oszczędność pieniędzy. Dzięki nim każde gospodarstwo domowe pobiera dokładnie tyle prądu, ile potrzebuje. Dodatkowo pompę ciepła można zasilać za pomocą wspomnianych wyżej paneli słonecznych. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na obniżenie kosztów korzystania z energii ale również jest ekologiczne. Dzięki temu zmniejsza się ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery.

Poprzedni artykułOświetlenie LED – czy to się opłaca?
Następny artykułChcesz ubierać się modnie i stylowo? Poznaj najciekawsze trendy w sezonie wiosna/lato 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj