Jak działają drukarki przemysłowe?

Chcesz dać swój nadruk w nietypowym miejscu, na produkcie, materiale reklamowym. Przeczytaj poniższy wpis i zobacz, jakie możliwości dają drukarki przemysłowe.

Do czego może posłużyć drukarka przemysłowa?

Drukarki przemysłowe atramentowe dają możliwość druku na powierzchniach, które nie bylibyśmy sobie w stanie wyobrazić. Można drukować m.in.:

  • na kartonie,
  • na plastiku,
  • na szkle,
  • na metalu.

Często wykonuje się nadruki informacyjne, ostrzegawcze, czy też zdobienia. Aplikacje mogą być robione na „sucho” i „mokro”, w zwykłej oraz wysokiej temperaturze.

Przykłady sprzętów, które mogą sprawdzić się w tych przypadkach są drukarki z firmy codemax.

Rodzaje drukarek przemysłowych

Do dwóch najbardziej popularnych marek drukarek przemysłowych należą: Citronix oraz Limitronic.

Drukarki Citronix świetnie sprawdzą się w większości branży od spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, elektronicznej. Dzięki takiemu wyposażeniu można w prosty sposób ułatwić integrację oraz znakowanie, dzięki rozbudowanym bazom danym. Atramenty mają zróżnicowane właściwości, dzięki czemu można drukować praktycznie na każdej powierzchni, nawet na żywności.

Sprzęt Limitronic daje duże możliwości w aranżacji oraz dostosowania ich do wymagań klienta. Zależnie od tego jak duża jest znakowana powierzchnia, można wykonać druk tuszami olejowymi (nawet na typowych kartonach oraz tekturach), jak i utwardzanymi światłem UV (w tym przypadku można działać na powierzchniach niechłonnych tj. powlekane kartony, szkło, metal, drewno, tworzywa sztuczne, tekstylia, styropian itp.). Istnieje możliwość dowolnych elementów tj.: tekst, liczby, kod kreskowy, kod QR i 2D, grafika (także fotografie). Można to robić w kolorze, w trybie CMYK lub z użyciem jednej barwy, w skali odcieni szarości.

O firmie Codemax

Codemax to firma z ponad 20-letnim stażem, która specjalizuje się w drukarkach przemysłowych. Jest autoryzowanym dystrybutorem drukarek małego pisma firmy Citronix oraz wysokiej rozdzielczości hiszpańskiej marki Limitronic. Firma podkreśla, że podejmuje się nawet najbardziej ekstremalnych wydruków dla swoich klientów.

Codemax wspiera również firmy w opracowaniu, wykonaniu oraz wdrożeniu rozwiązań z zakresu znakowania przemysłowego. Dotyczy to zarówno małych, jak i większych przedsiębiorstw. Specjaliści dobierają i integrują niezbędne elementy. Należą do nich m.in. czujnik, system wizyjny, mechanizm ruchu, podajnik oraz sterowniki. Firma zapewnia ich obsługę serwisową oraz pełne materiały eksploatacyjne.

Słyszeliście kiedyś o tego rodzaju druku?

Poprzedni artykułSłów kilka o budowie stoisk targowych
Następny artykułMarzysz o stylowym i funkcjonalnym wnętrzu? Wybieramy elementy oświetlenia do domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj