Zestaw lakierów hybrydowych – praktyczny poradnik dla każdego

Jaki powinien być zestaw lakierów hybrydowych, a jakich produktów powinnaś unikać? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Zestaw lakierów hybrydowych – dlaczego warto go mieć?

Estetyczne dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Zależnie od wybranej stylizacji paznokcie mogą być stonowane, efektowne lub drapieżne – wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Część kobiet, aby regularnie dbać o swoje paznokcie, systematycznie wybiera się do kosmetyczki. Trzeba przyznać, że to dość wygodne, z drugiej strony wiąże się ze sporymi wydatkami oraz dostosowaniem do grafiku kosmetyczki. I w tym miejscu trzeba zauważyć, że samodzielne wykonanie manicure hybrydowego wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. O ile na początku możesz mieć jeszcze jakieś drobne kłopoty, to jednak już po kilku próbach z pewnością nabierzesz większej wprawy.

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebny jest zestaw lakierów hybrydowych. Co ciekawe, pod tą nazwą możesz znaleźć zarówno komplety samych lakierów hybrydowych, jak i zestawy startowe, które zawierają w sobie niemal wszystkie elementy, które będą Ci niezbędne. Manicure hybrydowy ma ponadto niesamowicie istotną zaletę – jest nadzwyczaj trwały i odporny na uszkodzenia. Lakier hybrydowy na paznokciach może utrzymywać się nawet przez 3-4 tygodnie.

Jak wybrać zestaw lakierów hybrydowych?

W sieci i w sklepach stacjonarnych znajdziesz bardzo bogaty wybór lakierów hybrydowych, z łatwością znajdziesz również zestawy lakierów hybrydowych, w których dostępne będą różnorodne produkty. Warto poświęcić choć kilka chwil, aby przyjrzeć się aktualnej ofercie i wybrać tę, która będzie najlepsza dla Ciebie. Czym zatem kierować się, przeglądając lakiery? Bez wątpienia istotny jest ich skład, w którym nie powinnaś znaleźć takich substancji jak formaldehyd, toluen czy DBP. Koniecznie zwróć także uwagę na konsystencję lakieru oraz jego pigmentację. Rozbudowany zestaw lakierów hybrydowych (rozumiany jako zestaw startowy) może natomiast zawierać:

  • bazę hybrydową – do wyboru jest szeroki zasób produktów, baza odpowiada za trwałość lakieru oraz go wzmacnia,
  • top hybrydowy – tu także czeka na Ciebie bogaty wybór produktów. Topy hybrydowe mogą mieć odmienne właściwości zależnie od tego, który wybierzesz. Pamiętaj też, że w niektórych sytuacjach konieczne może być skorzystanie z cleanera,
  • lakier hybrydowy – to oczywiście najważniejszy element przy manicure hybrydowym. Marka Semilac oferuje setki kolorów w ramach lakierów hybrydowych – nie czekaj dłużej i sprawdź aktualny asortyment, aby stworzyć doskonałe kompozycje,
  • lampę – służy do utrwalenia lakieru i innych produktów,
  • cleaner – cleanerem przemyjesz paznokcie, usuwając z nich zabrudzenia, a także je odtłuścisz,
  • bloczek lub pilnik – za ich pomocą nadasz paznokciom odpowiedni kształt oraz przygotujesz do kolejnych zabiegów,
  • waciki bezpyłowe – są przydatne podczas odtłuszczania paznokci,
  • metalowe kopytko lub drewniane patyczki – akcesoria konieczne do przygotowania skórek do zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here