Rodzaje rolet wewnętrznych

Czasami niewielka zmiana wystroju wnętrza sprawia, że obiekt dotychczas niezauważany i traktowany jak stała ekspozycja, staje się interesujący i przyciągający powszechną uwagę. Tą zmianą może być położenie nowego dywanu, przemalowanie ścian na inny kolor lub zastąpienie dotychczasowych firanek i zasłon nowocześniejszymi przesłonami, czyli roletami.

Nowoczesne zasłony okienne

Do niedawna, szczytem elegancji w dekorowaniu okien było przesłonięcie ich tiulowymi firankami, często fantazyjnie upiętymi oraz dopasowanymi do ogólnego wystroju i dominującego koloru wnętrza, zasłonami. W czasach obecnych, dążenie do minimalizmu eliminuje zbędne warstwy tkanin, które miały na celu ochronę wnętrz przed niekorzystnymi czynnikami, zastępując je skuteczniejszymi w działaniu, prostszymi w obsłudze i nowocześniejszymi, będącymi skuteczniejszymi w działaniu i oszczędzającymi czas – firany i zasłony wymagają częstego prania i powtórnego wieszania natomiast rolety, wyprodukowane z impregnowanego materiału wymagają jedynie nieskomplikowanego czyszczenia.

Rodzaje rolet

Rynek światowy obfituje w różne modele rolet – znajdziemy tu ich dwa rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne, więc decydując się na ich zakup należy dokładnie zastanowić się jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni dla naszych okien. Zazwyczaj są to rolety wewnętrzne, ale i tu znajdziemy mnóstwo modeli, pasujących do odmiennych typów okien.
Do najpopularniejszych zaliczymy:
– rolety rzymskie,
– dzień i noc,
– austriackie,
– plisowane,
– wolno wiszące
i inne rodzaje.

Cechy charakterystyczne różnych rodzajów rolet

Każdy typ rolety ma określone właściwości, odmienny mechanizm opuszczania i podciągania; są produkowane z różnych rodzajów materiału a także odznaczają się wyglądem. Niektóre modele mogą być bardzo ozdobne, a inne gładkie – doszyte falbanki lub koronki to cecha rolet rzymskich, prosty design i surowy wygląd to domena tradycyjnych wolno wiszących i mini rolet, grubsze lub drobniejsze plisy charakteryzują rolety mocowane do wewnętrznej ramy okna – rozkładają się jak harmonijka, rolety austriackie, podciągane do góry tworzą gęste fałdy zwijanej fantazyjnie tkaniny, a rolety dzień i noc zapewniają regulację natężenia światła.

Wybór kompletu rolet to sprawa indywidualna, a głównie zależy od gustu wybierającego oraz od ogólnej aranżacji wnętrza w którym mają zostać zamontowane.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.rolmajster.pl

Poprzedni artykułKilka wskazówek jak dobrać automatykę do bramy
Następny artykułSchody z kostki o dużej powierzchni – cechy i sposób montażu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj