Powiększanie ust – wskazania, zalety i najpopularniejsza metoda

Myśląc o powiększaniu ust, masz przed oczami ofiary medycyny estetycznej, z dużymi i przerysowanymi ustami? Na szczęście to skrajne przypadki i mało które powiększanie i modelowanie ust wygląda właśnie tak. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej można uzyskać ich wymarzony kształt i rozmiar, dzięki jednej z metod korekcji z użyciem kwasu hialuronowego. Jeśli zastanawiasz się, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie, ten artykuł z pewnością będzie przydatny!

Wskazania

Głównym wskazaniem do powiększenia czy wymodelowania ust, jest po prostu chęć ich poprawy. Jeśli czujesz, że chcesz zmienić ich wygląd, bo z jakiegoś powodu nie spełniają Twoich oczekiwań – medycyna estetyczna daje tę możliwość.

Jakie są głównie wskazania do zabiegu?

 • wrodzona lub nabyta (np. pourazowa) asymetria ust,
 • niewyraźny kontur warg,
 • opadające kąciki,
 • małe, płaskie usta,
 • chęć przywrócenia młodego wyglądu czerwieni wargowej.

Istnieje również kilka przeciwwskazań, które mogą wykluczyć (przynajmniej czasowo) wykonanie iniekcji. Są to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • wszelkie zmiany skórne w obrębie ust (stany ropne, zapalenia, opryszczka),
 • alergia na składniki zawarte w preparacie (w tym na kwas hialuronowy),
 • choroby immunologiczne.

Efekty

To jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, którego nie trzeba wykonywać w serii i efekty są widoczne niemal od razu i długoterminowo. Tuż po iniekcji, na ustach i w ich okolicy, mogą pojawić się małe siniaki i opuchlizna. Zazwyczaj utrzymują się do kilku dni i po upływie tygodnia można już się cieszyć ich ostatecznym wyglądem.

Co ciekawe, w „pakiecie” z pięknymi ustami możesz zyskać również ich nawilżenie, jak również wygładzenie drobnych zmarszczek w okolicy ust. Wszystko za sprawą kwasu hialuronowego. Jak długo efekt będzie się utrzymywał? To zależy od indywidualnych predyspozycji, jak i użytego preparatu, jednak zazwyczaj jest to okres od 6 miesięcy nawet do roku.

Metody modelowania ust

Choć istnieje kilka metod na powiększenie i korygowanie kształtu ust, iniekcja kwasem hialuronowym wiedzie prym w naszym kraju. Jednak i ona dzieli się na kilka sposobów, dzięki którym można uzyskać różnorakie efekty. Zaliczają się do nich:

 • Russian Lips,
 • French Lips,
 • Baby Doll Lips,
 • Octopus Lips

i inne.

Metodą, która bije rekordy popularności i na którą decyduje się coraz więcej kobiet, jest zdecydowanie Russian Lips. Jest niezwykle ceniona za naturalny i nieprzerysowany efekt pełnych, kształtnych ust.

Russian Lips

Powiększanie ust metodą Russian Lips jest też zwane rewitalizacją czerwieni wargowej i tylko w jej obrębie stosuje się mikroiniekcje. Polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego licznymi wkłuciami i modelowaniu / masowaniu ich w odpowiedni sposób, dla uzyskania pożądanych efektów. Metoda ta nadaje ustom pełny kształt, bez sprawiania wrażenia nadmiernie wydętych warg. Stąd nazywana jest modelowaniem na płasko.

Jeśli obawiasz się „kaczego dzióbka” i chciałabyś go uniknąć, Russian Lips będzie dla Ciebie idealne. Uzyskasz proporcjonalne usta w kształcie serca. Ilość użytego preparatu będzie mniejsza, niż w przypadku innych metod, z jednoczesnym zachowaniem podobnych efektów. I właśnie za to metoda ta jest ceniona i tak chętnie stosowana.

Gdzie wykonać zabieg?

Wybierz miejsce, gdzie doświadczony lekarz będzie w stanie wybrać i dostosować metodę powiększania ust do Twoich preferencji. Oceni i wskaże obszary, które należy skorygować i dopasuje je do Twojego typu urody i wyjściowego wyglądu ust. Dobra klinika to taka, która dba o swoje pacjentki również po wyjściu z gabinetu. W Ruczaj Clinic jednym z zaleceń pozabiegowych jest zgłoszenie się pacjentki dzień po wykonanym zabiegu. Lekarz sprawdza wtedy, czy wszystko jest w porządku i masuje delikatnie usta, w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu.

Poprzedni artykułWłóczki – czy wiesz, jak wiele rzeczy możesz z nich zrobić?
Następny artykułPanele dekoracyjne – prosty sposób na oryginalną aranżację Twojego domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj