Po czym rozpoznać dobry stelaż?

Dobrze dobrany stelaż ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowej pozycji ciała w trakcie snu. Jak jednak wybrać ten właściwy, nie kierując się jedynie ceną?

Czego nie kupować

Przede wszystkim szerokim łukiem omijamy stelaże, które zostały zrobione ze sklejki lub metalowej siatki. To rozwiązania konstrukcyjne, które od dawna są przeterminowane, jeśli chodzi o technologiczny postęp. Nie zapewniają dobrej przewiewności materaca i ergonomicznej pozycji ciała. Nie kupujmy także najtańszych konstrukcji. Mamy tutaj raczej pewność, że po kilku latach całość przestanie spełniać swoje zadanie i konieczne będzie kupienie nowego modelu lub męczenie się podczas każdej nocy. Nie warto też kupować modeli najdroższych. Może to brzmieć jak herezja, ale technologia jest warta swojej ceny do pewnego momentu. W niektórych przypadkach po prostu płacimy za to, że stelaż jest sygnowany przez jedną z bardziej znanych firm.

W co zainwestować?

Zdecydowanie dobrą opcją są elastyczne stelaże do łóżek złączone z drewnianą ramą, która może być zamontowana na każdym łóżku. Drewniane stelaże zapewniają ciągłą wentylację materaca, odprowadzenie wilgoci i przedłużenie cyklu życia materaca. Dodatkowo wymuszają prawidłowe ułożenie ciała i dostarczają podparcia dolnej części pleców i odcinka lędźwiowego. Stelaż, żeby mógł być uznany za właściwy, powinien przede wszystkim być elastyczny i wygodny. Szukając odpowiedniego modelu dla siebie, spróbujmy poszukać modelu, który ma możliwość regulacji twardości na odcinku lędźwiowym i pozwala na przykład na nieznaczne uniesienie głowy. To rozwiązanie ze wszech miar korzystne zwłaszcza dla osób w starszym wieku.

Przed zakupem powinniśmy też zadać sobie kilka kluczowych pytań, gdzie odpowiedzi znacznie ułatwią nam dokonanie wyboru. Przede wszystkim, jeśli mamy kłopot z kręgosłupem, który często nas boli lub jesteśmy po operacji kręgosłupa, to warto zdecydować się na stelaż wielostrefowy z regulacją twardości. Z kolei w przypadku występowania problemów ze stopami, które na przykład puchną podczas snu, doskonały będzie stelaż, który zapewnia regulacje w tych rejonach. Ostatecznie stelaż powinien być dostosowany do naszej aktywności. Jeśli ma nam służyć tylko do spania, to regulacja na poziomie oparcia głowy jest zbędnym wydatkiem. Jednak gdy lubimy na przykład czytać w łóżku lub często oglądamy telewizje, leżąc, to taka funkcja bardzo ułatwi nam życie i sprawi, że komfort wypoczynku będzie dużo większy. Ciekawym rozwiązaniem, które może wielu klientów zainteresować to możliwość zakupu składanego stelaża, który bardzo łatwo da się przewieźć nawet osobowym samochodem. To propozycja choćby dla tych osób, które często się przeprowadzają. Jeśli wynajmujemy mieszkania przynajmniej raz do roku, to może warto zainwestować w stelaż, który nie będzie problemem podczas każdej przeprowadzki z miejsca na miejsce. Pamiętajmy też, że każdy produkt możemy zwrócić w ciągu czternastu dni od dokonania zakupu. Jeśli uznamy, że pomyliliśmy się, wystarczy jedynie zachować paragon ze sklepu.

Poprzedni artykułSzybkie i efektywne szukanie mieszkania
Następny artykułSprawne zarządzanie relacjami z klientami – dlaczego jest takie ważne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj