Meble do salonu w stylu włoskim – jakie wybrać?

Włochy to jeden z najbardziej uwielbianych krajów na świecie. Kojarzą się z ciepłem, fantastycznymi widokami, korzystnym klimatem i pewnego rodzaju swobodą i lekkością życia. Można przenieść ten klimat klasycznej toskańskiej willi do siebie i w swoim domu wyczarować salon w stylu włoskim.

Projektowanie typowo włoskiego wnętrza warto zacząć już na etapie budowy domu lub jego gruntownego remontu. W takich domach królują kamienne posadzki i ciemne belki na ścianach tworzące niepowtarzalny klimat, zaś same wnętrza zwykle urządzane są w kolorach słońca – żółci, czerwieni i pomarańczu, choć nie jest to regułą. Świetnie sprawdzają się tam beże, brązy i biele. Włoskie meble to detal, na którym zdecydowanie warto się skupić podczas aranżacji mieszkania w stylu toskańskim.

Jak wyglądają wnętrza domów włoskich?

Włoskie domy urządza się meblami o tradycyjnym rysie. Wykonane są one zwykle z litego drewna, najczęściej w ciemnych kolorach, z zachowanymi naturalnymi wybarwieniami i niedoskonałościami. Tradycyjne, dębowe czy bukowe szafy, komody, gablotki czy barki z delikatnymi zdobieniami na frontach to zdecydowanie coś, co nada wnętrzu prawdziwie południowego charakteru.

Wbrew pozorom takie wnętrza nie są ciężkie – ciepłe ściany i naturalne tkaniny, a także jasne słońce wpadające przez niewielkie okna czynią takie pomieszczenia bardzo przyjaznymi i przytulnymi. Meble do salonu włoskiego to przede wszystkim klasyczne sofy i fotele. Bardzo ważne w tworzeniu aranżacji tego stylu jest to, że można wykorzystać w nim stare sofy, ponieważ kolorowe narzuty przykrywające ich ewentualne defekty mogą stworzyć swoisty toskański klimat. Nie jest to jednak konieczność.

Jakie meble wybrać do salonu w stylu włoskim?

We włoskich domach świetnie sprawdzają się jasne kanapy w gładkich obiciach, a nawet meble pokryte ekoskórą w ciepłych kolorach. W takich domach dużą rolę odgrywają kolorowe poduszki ułożone w pozornym bezładzie na kanapach czy fotelach. Powinny one kolorystycznie i stylistycznie współgrać z obecnymi w salonie dywanami i chodnikami, aby tworzyły specyficzny toskański klimat. Tak naprawdę jednak nowoczesne kanapy o stonowanej kolorystyce i gładkiej powierzchni także świetnie się sprawdzą, również w połączeniu z ich oryginalnymi dużymi poduszkami.

Włochy to kraj słońca i radości, w którym bardzo ceni się przytulne wnętrza i wartości rodzinne. W tradycyjnych domach trudno jest uświadczyć gładkie, polerowane fronty szafek czy ekskluzywnie obite kanapy i fotele. Wszystko, co znajduje się w takich wnętrzach ma swoją historię, swój charakter i samo z siebie przedstawia wspaniały obiekt dekoracyjny. Chcąc więc dorównać typowo włoskim aranżacjom, warto wyzbyć się sprzed oczu wszelkich katalogów z nowoczesnymi meblami i skupić się na tych w stylu rustykalnym, przy czym meble w salonie nie muszą wcale idealnie do siebie pasować! Ważne jest, aby uzyskać efekt ciepła, przytulności i słońca wewnątrz pomieszczenia, o jaki nam chodziło, gdy marzyliśmy, by w swoim domu stworzyć taki rodzinny kąt do wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here