Jak leczyć uczulenie na proszek do prania?

Alergia na proszek do prania zwykle jest łatwa w leczeniu. Przede wszystkim należy oczyścić skórę w tych miejscach, gdzie doszło do kontaktu z alergenem, zrezygnować z używania substancji, która wywołuje uczulenie.

Każdy z nas ma kontakt z substancjami, które nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie oraz wygląd skóry. Kontakt z detergentami wywołuje niekiedy uczulenia. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać i jak leczyć skutecznie.

Testy skórne

Kiedy pojawia się wysypka i towarzyszy jej świąt jest bardzo prawdopodobne, że jest to reakcja skóry na proszek do prania. Jest to reakcja układu odpornościowego, który nie toleruje pewnych substancji chemicznych, czego objawem jest kłopotliwa wysypka. Najczęściej pojawia się ona w tych miejscach, gdzie skóra ma bezpośredni kontakt z ubraniem.

Zazwyczaj występuje ona u dzieci, których skóra jest delikatna. Znacznie lepiej organizm radzi sobie z naturalnymi środkami, a detergentów nie potrafi zneutralizować czy przyswoić. Alergia na proszek do prania zwykle jest łatwa w leczeniu. Przede wszystkim należy oczyścić skórę w tych miejscach, gdzie doszło do kontaktu z alergenem, zrezygnować z używania substancji, która wywołuje uczulenie. Można określić jej rodzaj podczas wykonania testów skórnych.

Objawy skórne towarzyszące uczuleniu

Dobrym rozwiązaniem jest proszek hipoalergiczny, który zwykle pozbawiony jest drażniących substancji, a do jego produkcji używa się naturalnych i naturalnych środków (pełną ofertą hipoalergicznych środków do prania znajdziesz na stronie https://sklep.jelp.pl/.

Uczulenie na proszek do prania może mieć różne nasilenie. Do najczęstszych objawów należą swędzenie, rozdrażnienie, a czasami również zaburzenia snu, duszności lub obrzęk. Nieleczona alergia może nasilać się i powodować przykre dolegliwości, które będą nawet zagrożeniem dla życia. Alergie w przypadku dzieci są bardziej niebezpieczne niż u dorosłych, ponieważ alergen działa na większą powierzchnię skóry i wywołuje bardziej nasilone objawy. Poza tym maluchom nie można podać wszystkich leków, dlatego znacznie lepiej jest ograniczyć stosowanie detergentów lub całkowicie je wyeliminować.

Mądre leczenie i niezbędna profilaktyka

Warto korzystać z opcji jaką jest dodatkowe płukanie, dzięki któremu pozbędziemy się detergentu prawie w całości. Na rynku dostępnych jest sporo produktów hipoalergicznych, które nie przynoszą negatywnych konsekwencji dla skóry.
Uczulonemu podaje się leki przeciwhistaminowe lub wapno. Lekarz może zlecić stosowanie maści i kremów, które zawierają glikokortykosteroidy o średnim lub silnym działaniu.

Istotne jest prawidłowe nawilżenie skóry balsamem lub kremem. Dobre rezultaty powinien przynieść naturalny tłuszcz w postaci oliwy czy oleju kokosowego. Nie tylko pomogą one minimalizować symptomy uczulenia, ale dobrze wpłyną na nawilżenie skóry. Po wyleczeniu alergii, warto zachować czujność i nie używać środków, które mogłyby spowodować jej nawrót.

Poprzedni artykułStrategie dla Nerfów
Następny artykułCzapka z daszkiem – modny gadżet na lato

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj